Son Dakika Haberler

Çevre halkı, taşınması gündemde olan Şişli Etfal Hastanesi için itiraz ediyor

Çevre halkı, taşınması gündemde olan Şişli Etfal Hastanesi için itiraz ediyor
Okunma : Yorum Yap

Çevre halkı, taşınması gündemde olan Şişli Etfal Hastanesi için itiraz ediyor: Yerinde dönüşüm istiyoruz

 

122 yıldır Şişli ve çevre ilçelere sağlık hizmeti veren Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle kapatılarak hastanenin Seyrantepe’ye taşınması kararı alındı. Karara tepki gösteren Şişli halkı yerinde dönüşüm talebinde bulunuyor.

Şişli Etfal Hastanesi’nin yerinde dönüşümü için basın açıklaması yapıldı.

Şişli Etfal Dayanışması, farklı partilerden milletvekillerinin, dayanışma platformlarının ve bölge halkının geniş katılımıyla birlikte basın açıklaması düzenleyerek 122 yıllık devlet hastanesi Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle kapatılarak Seyrantepe’ye taşınması kararına itiraz etti. Bölge halkı hastanenin yerinde dönüştürülmesini ve depreme dayanıklı hale getirilerek Şişli’de kalmasını talep ediyor.

Nitelikli kamusal sağlık hizmetine erişim kısıtlanacak

Bölgede çocuk cerrahisi yataklı servisi bulunan tek devlet hastanesi olan Şişli Etfal’in kapatılıp taşınmasıyla birlikte, ciddi bir sağlık krizinin bölge halkını beklediğini vurgulayan Şişli Etfal Dayanışması, Şişli Etfal’e her gün 1000 hastayı aşan acil servis başvurusu olduğunu belirtti. Bu hastanenin Seyrantepe’ye taşınmasının sonucunda Şişli, Beyoğlu ve Beşiktaş bölgesinde aynı niteliklerle hizmet veren kapsamlı bir hastane kalmayacağını ifade eden Şişli Etfal Dayanışması, bölgede tek kamu hastanesinin Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi olacağının ve bu hastanenin de kapasitesinin 1000’i aşan hastaya nitelikli sağlık hizmeti vermeye yetmeyeceğinin altını çizdi.

İmza Kampanyası devam ediyor

Taleplerinin gerçekleşmesi ve Şişli Etfal’in yerinde yapılandırılması için sokaklarda broşür dağıtarak, imza toplayarak, geniş halk toplantılarında bir araya gelerek kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceklerini aktaran Şişli Etfal Dayanışması, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden yararlanan tüm yurttaşları, hastanenin kapatılmaması için internet üzerindeki kampanyalarına imza vermeye davet etti.

porno

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)