Son Dakika Haberler

CHP’den Bahçeli’ye İBB yanıtı: Seçimlerde Öcalan’ın mektubuna bel bağlamış bir ittifaksınız

CHP’den Bahçeli’ye İBB yanıtı: Seçimlerde Öcalan’ın mektubuna bel bağlamış bir ittifaksınız
Okunma : Yorum Yap

CHP’den Bahçeli’ye İBB yanıtı: Seçimlerde Öcalan’ın mektubuna bel bağlamış bir ittifaksınız, bu suçlamayı yöneltmek size birkaç gömlek büyük gelir….

CHP, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin, İçişleri Bakanlığı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne özel teftiş başlatmasıyla ilgili, “Belediyede işe giren teröristler milli güvenlik sorunudur; İmamoğlu, suçluysa görevinden alınmalı” sözlerine tepki gösterdi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Devlet Bahçeli, siz ki tekrar seçimlerde Abdullah Öcalan’ın mektubuna bel bağlamış bir ittifaksınız, İmamoğlu’na bu suçlamayı yöneltmek size birkaç gömlek büyük gelir” ifadelerini kullandı.

Seçmen ‘Osmanlı tokatı atacağız’ diyen Cumhur İttifakı’na bir demokrasi tokatı attı

Özel, TBMM’de yaptığı basın açıklamasında da Bahçeli’ye sert sözlerle yüklendi.

TBMM’de gerçekleştirdiği basın açıklamasında 31 Mart ve 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerini hatırlatan Özel, “Ne yapacaktı Sayın Bahçeli? Mitili İstanbul’a serecekti. Seçime kadar kalkmayacaktı. Köprülerden geçerken çakarlı arabalarla, klipler çektiler mehter marşlarıyla. 2 gün sonra sessizce Ankara’ya döndüler. Neden mitili atıp da kalamadılar? Çünkü İstanbullu ‘milli irade’ deyip iradesine sahip çıktı. Ne MHP’nin sokakta yüzüne baktı ne de AK Parti’nin. Haziran’daki tekrar seçimlerde, ‘Osmanlı tokatı atacağız’ diyen Cumhur İttifakı’na bir demokrasi tokatı attı.” şeklinde konuştu.

“Seçmen hatırlatma dozunu bir kere daha yapacak”

“Şimdi bunu unutmuş görünüyorlar.” diyerek sözlerine devam eden Özel, “Fahrettin Koca’ya söyleyelim, hatırlatma dozunu seçmen bir kere daha yapacak. Cumhur İttifakı’na. Yakında hatırlatma dozu geliyor. Seçmenin kararına saygı duymayan, seçimi kendi kazanınca önemseyen, kaybedince seçmen kararını hakir görenlere hatırlatma dozu geliyor yakında.” dedi.

Özel, Bahçeli’nin “Cumhuriyet Halk Partisi bir milli güvenlik sorunudur” sözlerine ise Bahçeli’nin 2015’te sarf ettiği ve MHP’nin tüm resmi hesaplarından paylaşılan sözlerini hatırlatarak yanıt verdi. Bahçeli, 2015’te “Erdoğan ve AKP, milli güvenliğimiz için en az PKK kadar tehdittir” demişti. Özel, MHP’ye seslenerek “sözünüzün arkasında mısınız?” diye sordu.

Ne olmuştu?

Bahçeli, Türkgün gazetesine verdiği röportajda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu için, “Suçluysa elbette görevinden alınmalı, büyükşehir belediye meclisi de yeni başkanı seçmelidir” ifadesini kullanmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)