Son Dakika Haberler

CHP’den CNN Türk’e boykot: Hiçbir CHP’li kanala çıkmayacak

CHP’den CNN Türk’e boykot: Hiçbir CHP’li kanala çıkmayacak
Okunma : Yorum Yap

CHP’den CNN Türk’e boykot: Hiçbir CHP’li kanala çıkmayacak!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, partinin CNN Türk kanalındaki yayınlara katılmama kararını kamuoyuna açıkladı. Özkan, “Hiçbir partilimiz CNN Türk kanalına çıkmayacak, tuzaklarını boşa çıkartacaktır.” dedi. Özkan ayrıca “Bu kanalın zararlarından korunmak için yurttaşlarımıza bu kanalı izlememelerini tavsiye ediyoruz” diyerek boykota destek çağrısında bulundu.

Kanalı A Haber’e benzeten Özkan şu ifadeleri kullandı:

“3 Şubat 2020 tarihinde yapılan toplantıda partililerimize tuzak kurma, gerçekleri çarpıtma nedeniyle CHP’lilerin CNN Türk kanalında yapılan programlara katılmaması kararı alınmıştır. CHP’li hiç kimse CNN Türk kanalına çıkmayacaktır.

Bu kanalın zararlarından korunmak için yurttaşlarımıza CNN Türk’ü izlememelerini tavsiye ediyoruz.

Yerel seçimlerden bu yana CHP karşısındaki konumlandırmasını sürdürmektedir

CNN Türk kanalı halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkını ayaklar altına alarak, halkının değil iktidarının menfaatleri doğrultusunda yayınlar gerçekleştirmiştir. Gerçekleri örterek AKP söylemleri doğrultusunda adeta bir reklam ajansı gibi çalışan televizyon kanalı yerel seçimlerden bu yana CHP karşısındaki konumlandırmasını sürdürmektedir.

CNN Türk kanalının patronundan ve yönetiminden iktidarın saray bataklığından çıkıp özgür tutum takınmalarını ve objektif yayıncılık ilkelerine sarılmalarını talep ediyoruz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)