Son Dakika Haberler

CHP’den, Erdoğan’a yeni anayasa yanıtı: “Yeni bir anayasa yapma iradesi Erdoğan’da yoktur”

CHP’den, Erdoğan’a yeni anayasa yanıtı: “Yeni bir anayasa yapma iradesi Erdoğan’da yoktur”
Okunma : Yorum Yap

CHP’den, Erdoğan’a yeni anayasa yanıtı: “Yeni bir anayasa yapma iradesi Erdoğan’da yoktur. Elindeki yetkiler kendisine az mı geldi?”

-CHP’den, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yeni anayasa yanıtı: “Bu tamamen Türkiye’nin gündemi saptırma, saklama, kaçırma, operasyonudur. Yeni bir anayasa yapma iradesi Erdoğan’da yoktur. Elindeki yetkiler kendisine az mı geldi?”

CHP’den, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Cumhur İttifakı’ndaki ortağımızla bir anlayış birliğine varmamız halinde önümüzdeki dönemde yeni Anayasa için harekete geçebiliriz” sözlerine , “Bu tamamen Türkiye’nin gündemi saptırma, saklama, kaçırma, operasyonudur. Yeni bir anayasa yapma iradesi Erdoğan’da yoktur” yanıtı geldi. CHP, Erdoğan’a “yetkileri az mı geldi?” diye sordu.

Kabine Toplantısı sonrası Erdoğan, Türkiye’nin tekrar yeni bir Anayasayı tartışmasının vaktinin geldiğini söyledi. Cumhur İttifakı’ndaki hükümet ortağı MHP ile ortak bir anlayışa varıldığı durumda gelecek dönemde yeni Anayasa için harekete geçilebileceğinin sinyalini veren Erdoğan’a CHP’den, “Toplumun hiçbir kesimiyle görüşmeden, hiçbir siyasi partiyle konuşma ihtiyacı duymadan bu açıklamayı yapmak, anayasa yapma iradesinin gerçek ve samimi olmadığının itirafıdır. Recep Tayyip Erdoğan yeni anayasa isterken yeni yetkiler mi arıyor, elindeki yetkiler kendisine az mı geldi?” yanıtı geldi.

“YENİ YETKİLER Mİ ARIYOR, ELİNDEKİ YETKİLER KENDİSİNE AZ MI GELDİ?”

CHP yetkilileri Erdoğan’ın ‘yeni Anayasa’ söylemini şöyle değerlendirdi:

“Bu tamamen Türkiye’nin gündemi saptırma, saklama, kaçırma, operasyonudur. Yeni bir anayasa yapma iradesi Recep Tayyip Erdoğan’da yoktur. Toplumun hiçbir kesimiyle görüşmeden, hiçbir siyasi partiyle konuşma ihtiyacı duymadan bu açıklamayı yapmak, anayasa yapma iradesinin gerçek ve samimi olmadığının itirafıdır. Recep Tayyip Erdoğan yeni anayasa isterken yeni yetkiler mi arıyor, elindeki yetkiler kendisine az mı geldi?

Bu tamamen Türkiye’nin yakıcı gündeminden Türk aydınlarını ve halkımızı kaçırmak için başvurulan yoldur. Türkiye’nin gündemi açlıktır, işsizliktir, çiftçinin, esnafın, iş aleminin bitişidir. Türkiye gerçek gündemini konuşmalıdır.

Anayasalar toplumsal uzlaşma metnidir. Toplumun tüm kesimlerinin görüşleri alınarak hazırlanır. Recep Tayyip Erdoğan kiminle anlaşmıştır, kiminle konuşmuştur? Türkiye’nin bu siyasi tuzaklarla kaybedecek zamanı yoktur. Yapılması gereken işsizliğe, ekonomik buhrana çözüm bulmaktır. Türkiye bunu konuşmalıdır.”

Anka

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)