Son Dakika Haberler

Meğer ne çok ‘ses’ biriktirmişsin içinde! Altun’dan CHP’ye: Sesimizi kısmak için beyhude yoruluyorlar, susmayacağız

Meğer ne çok ‘ses’ biriktirmişsin içinde! Altun’dan CHP’ye: Sesimizi kısmak için beyhude yoruluyorlar, susmayacağız
Okunma : Yorum Yap

Meğer ne çok ‘ses’ biriktirmişsin içinde!

Altun’dan CHP’ye: Sesimizi kısmak için beyhude yoruluyorlar, susmayacağız…

-CHP’li Bekaroğlu: “Kandıralı’nın hikayesi var; talim yaptıran komutan ‘Kıt’a dur’ diyor, herkes duruyor, Kandıralı yürümeye devam ediyor. Kandıralı sen de dur diye bir komut daha veriyor. Biz de öyle diyoruz; Fahrettin sen de dur. ‘Fahrettin sen de dur yasa teklifi’ bu.”

CHP, “Fahrettin Altun’un sabah akşam siyasetçilere laf yetiştirmesi, dalga geçmesi ve hakaret etmesi sebebiyle” Altun’a “devlet memuru” olduğunu hatırlatarak “Fahrettin sen de dur yasa teklifinde” bulundu…

İletişim Başkanı Altun, CHP’nin iktidarın sesini kısmaya çalıştığını iddia etti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, AKP İzmir Milletvekili Alpay Özalan’ın “CHP, İletişim Başkanımız Fahrettin Altun’u susturmak için kanun teklifi hazırladı” paylaşımını alıntılayarak “Sesimizi kısmak için beyhude yoruluyorlar. Susmayacağız” dedi.

AKP İzmir Milletvekili Alpay Özalan “CHP, İletişim Başkanımız Fahrettin Altun’u susturmak için kanun teklifi hazırladı. İletişim Başkanı’na ‘İletişim kurma’ diyorlar. Yalanları, iftiraları ve algı operasyonları ellerinde patlayınca deliriyorlar. Hazırladıkları teklif, İletişim Başkanımızın başarısının tescilidir” şeklinde paylaşımda bulundu.

Twitter’dan bu paylaşımı alıntılayan Altun, “Sayın vekilim, hakikate gönül vermiş milyonlarca insanımızla birlikte siz de biz de bunların tüm yalanlarını, iftiralarını ve 5. kol faaliyetlerini her fırsatta yüzlerine vuracağız. Sesimizi kısmak için beyhude yoruluyorlar. Susmayacağız” dedi.

“Devlet memurları herhangi bir siyasi parti lehine konuşamazlar…”

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlediği basın toplantısında “Fahrettin Altun, sabah akşam siyasetçilere laf yetiştiriyor, dalga geçiyor, hakaret ediyor. Fahrettin Altun, sen devlet memurusun. Evet, seçilmiş birisi atamış ama bütün devlet memurlarını seçilmiş biri atıyor. Devlet memurusun ve DMK’ya uymak durumundasın” demişti.

Bekaroğlu, Devlet Memurları Kanunu’yla ilgili şunları söylemişti:

“Daha açık hale getirilmesi için 657 sayılı kanunda bir değişiklik öngören kanun teklifi hazırladık. Kanunun 7. Maddesi devlet memurlarının sorumlulukları ile ilgilidir, tarafsızlıkları ile ilgilidir. ‘Devlet memurları siyasi partiye üye olamazlar, herhangi bir siyasi parti lehine konuşamazlar…’ der. Biz buna ‘59. Maddede zikredilen istisnai memurluklar dahil tüm devlet memurları, Cumhurbaşkanlığı’nda çalışan daire başkanları Fahrettin Altun’lar, Mehmet Uçum’lar, bakan yardımcıları filan, istisnai memurlar; bütün bunlara siyaset yasaktır’ diyoruz.” Zaten yasak ama biz buna ‘Kandıralı, sen de dur’ diyoruz. Kandıralı’nın hikayesi var; talim yaptıran komutan ‘Kıt’a dur’ diyor, herkes duruyor, Kandıralı yürümeye devam ediyor. Kandıralı sen de dur diye bir komut daha veriyor. Biz de öyle diyoruz; Fahrettin sen de dur. Fahrettin sen de dur yasa teklifi bu.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)