Son Dakika Haberler

CHP’den istifa eden Hasan Ünal’dan zehir zemberek sözler

CHP’den istifa eden Hasan Ünal’dan zehir zemberek sözler
Okunma : Yorum Yap

CHP’den istifa eden Hasan Ünal, zehir zemberek açıklamalarda bulundu: İzmir’i yönetemeyen CHP, ülkeyi nasıl yönetecek?

Ünal, “CHP, Alevileri oy deposu olarak görüyor” dedi.

Geçtiğimiz aylarda CHP’den istifa eden Menemen Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Ünal, CHP ile ilgili çok sert eleştirilerde bulundu. Ünal, “birkaç istisna hariç CHP’li başkanlar, yerelde halka hizmeti bir kenara bırakmışlar… Mesailerinin çoğunu siyasi kavgalara harcıyorlar” dedi.

Yeni Asır’a röportaj veren Hasan Ünal, CHP il yönetimini “İzmir’i yönetme konusunda” eleştirdi. Kendisinin de Alevi kökenli olduğunu belirten Ünal, “Türkiye’de 25 milyon Alevi yaşıyor. İzmir’de çok ciddi bir Alevi nüfusu var. CHP, Alevileri oy deposu olarak görüyor ancak Alevi toplumu adına yarattıkları en küçük bir katkı yok. Cemevlerine en fazla yatırım Aydın Pehlivan döneminde oldu” diye konuştu. CHP’li yöneticilere seslenen Ünal, “Atatürk’ün mirasına bu kadar yaslandığınız yeter. Yakasından düşün artık. Atatürk mezardan kalkıp gelse, önce CHP’ye girer İzmir’den başlamak üzere ne kadar yönetici varsa görevden alır. ‘Laiklik, Atatürk, Cumhuriyet’ sizin tekelinizde değil” ifadelerini kullandı.

ÜNAL’DAN TUNÇ SOYER’E: NE KADAR İHALE VERDİNİZ?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer CHP Eski İzmir İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu

Ünal, “CHP’de yıllardır hizmet veren gençler varken  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, eski CHP İzmir İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu’nun PM’ye girebilmesi için bütün il başkanlarına kurultayda kontenjan verdiğini” öne sürdü. Ünal, Soyer’e seslenerek “Nalbantoğlu için kimlere, hangi ildeki şirketlere ne kadar ihale verdiniz?” diye sordu.

“İZMİR’İN NEFES ALMASI İÇİN MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMASINI İSTİYORUM”

Ünal, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’i de sert sözlerle eleştirdi. Bu dönem 6 ilçe başkanının görevden alındığını belirten Ünal, “Onun en büyük başarısı kaos yaratmak, kimi nasıl görevden alırım diye uğraşmak” dedi. Ünal, Deniz Yücel’in milletvekili adayı olmasını İzmir’in nefes alması için çok istediğini ifade etti. Ünal, “İzmir tarihinde bu kadar kavga,  gürültü,  yönetim zaafiyetinin yaşanan bir dönem olmamıştır” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)