Son Dakika Haberler

CHP’den Kılıçdaroğlu’na tepki gösteren Soylu’ya sert yanıt: “Peker’in Sülü’sü!”

CHP’den Kılıçdaroğlu’na tepki gösteren Soylu’ya sert yanıt: “Peker’in Sülü’sü!”
Okunma : 6 Yorum

CHP’den Kılıçdaroğlu’na tepki gösteren Soylu’ya sert yanıt: “Ne o Peker’in Sülü’sü mafyaya diklenemeyince bize mi yükselir oldun!”

CHP’lilerden Kılıçdaroğlu’na cevap veren Soylu’ya tepki: Bu ülkede bir güvenlik sorunusun CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ve CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bürokratlara çağrıda bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sözlerine sert tepki gösterdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya platformu Twitter’da kendi sosyal hesabı üzerinden bir video paylaştı. Gündemi değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Bugün devletimize hizmet eden memurlarımıza yani bürokratlarımıza önemli bir hususta seslenmek istiyorum” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise, sosyal medya hesabından, Kılıçdaroğlu’nun bürokratlara çağrısına tepki göstererek, “Beceriksizliğini ve yetersizliğini sarhoş narasıyla kapatmaya çalışan Kılıçdaroğlu, “Heyyt!” demiş. Çok korktuk(!) Hesabı yol arkadaşların PKK’nın siyasi taşeronuna mı yoksa FETÖ’ye mi sordurursun. Milletimiz senin “NE” olduğunu, çok iyi biliyor Kılıçdaroğlu…” ifadelerine yer verdi.

CHP’LİLERDEN SERT TEPKİ

Başarır, Soylu’ya “Bu ülkede bir güvenlik sorunusun” dedi.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Soylu’nun paylaşımını alıntılayarak “Bu ülkeye gelmiş en biçimsiz, saygısız ve liyakatsız içişleri bakanı sensin!!!” sözleriyle tepkisini dile getirdi. Başarır ardından, “Sen bu ülkede bir güvenlik sorunusun; önce ölümüne sebep olduğun gencecik bir emniyet müdürünün hesabını ver sonra konuş; İnan ülkem adına şahsından utanç duyuyorum!” ifadelerine yer verdi.

Özkoç’tan sert tepki: Peker’in Sülü’sü

CHP’li Engin Özkoç’ta Twitter üzerinden bir açıklama yaparak Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi.

Özkoç çok sert ifadeler kullanarak Sedat Peker’in Süleyman Soylu ile ilgili sözlerine atıfta bulundu. Özkoç, “Ne o Peker’in Sülü’sü mafyaya diklenemeyince bize mi yükselir oldun! Efendine sadık kal otur” dedi.