Son Dakika Haberler

CHP’den o polislere destek! Polisler ziyaret edilerek çiçek verildi!

CHP’den o polislere destek! Polisler ziyaret edilerek çiçek verildi!
Okunma : Yorum Yap

CHP’den o polislere destek! Polisler ziyaret edilerek çiçek verildi!

Kadıköy’de maskesini çenesine takan 20 yaşındaki R. B. ile denetim yapan iki polis arasındaki tepki çeken görüntüler sonrası polislerin açığa alınmasına Boğazlıyan CHP İlçe Teşkilatı tepki gösterdi.

Kovid19 nedeniyle dışarda maske takmak zorunlu. Bu kapsamda gerçekleştirilen emniyet kontrollerinde maskesini çenesine indirdiği için genç bir kadın ve 2 polis arasında tartışma yaşandı. Geçtiğimiz hafta Kadıköy’de gerçekleşen olayda 2 polis, R.B adlı genç kadını sert bir müdahale ile gözaltına aldı. Olayın görüntülerinin yayılmasının ardından 2 polis açığa alınmış ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun müdahalesi ile polisler yeniden göreve iade edilmişti. Yaşanan bu olayda polisler, toplumun bir kesiminden tepki görürken bir kesiminden de destek gördü. Bu olayla ilgili polislere bir destek de CHP teşkilatından geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Boğazlıyan İlçe Başkanı Ahmet Peker, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Boğazlıyan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Ziyarette, CHP heyeti polislere çiçek verdi.

Çağlayangazetesi’nin haberine göre; CHP Boğazlıyan İlçe Başkanı Ahmet Peker, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, Kadıköy’de Kovid-19 denetimindeki olaya ilişkin iki polisin açığa alınmasına tepki gösterdi. Peker, “Boğazlıyan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne destek ziyaretinde bulunup görevli polislerimize çiçek takdim ettik. Kolluk Kuvvetimiz Polis ve Asker hepimizin evlatlarıdır” dedi.

CHP Boğazlıyan İlçe Başkanlığı, CHP Boğazlıyan Gençlik Kolları ve CHP Boğazlıyan Kadın Kolları olarak polislerin açığa alınmasına tepki gösterdiklerini belirten Peker, açıklamasında şunları kaydetti:

“1845 yılından itibaren Emniyet Teşkilatı ve halkımız hep içe içe yaşamıştır. Bu vatan için gözünü bile kırpmadan toprağa düşecek vatan evlatlarının tayin, anında açığa alınma ve keyfi emeklilikler gibi adil olmayan ve hak etmedikleri uygulamalara son verilmelidir. Olaylar giriş, gelişme ve sonuç olarak irdelenmeli, yargılama için kamuoyunda oluşturulan algıya göre değil, oluşan sıkıntıyla ilgili adli ve idari sonuçlar beklenmelidir. Türkiye Cumhuriyeti Emniyet Teşkilatı gibi bir kurum içerisinde sosyal medyadan kırpılmış görüntülerle adaleti sağlayacak bir ülke değildir. Bütün kolluk kuvvetlerimize iyi çalışmalar dileriz.”

Açığa alınan polisler, Süleyman Soylu’nun müdahalesi ile göreve iade edilmişlerdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)