Son Dakika Haberler

CHP’li Altay, Sabah’ın “Kaçak Villaya Depo Kılıfı” başlıklı yalan haberine karşı harekete geçti

CHP’li Altay, Sabah’ın “Kaçak Villaya Depo Kılıfı” başlıklı yalan haberine karşı harekete geçti
Okunma : Yorum Yap

CHP’li Altay, Sabah’ın “Kaçak Villaya Depo Kılıfı” başlıklı yalan haberine karşı harekete geçti

AKP’nin amiral gemisi Sabah gazetesi, İzmir’in Karaburun ilçesinde tarım arazisindeki villanın CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’a ait olduğunu iddia etmişti. Söz konusu iddiayı “uydurma” ve “yalan” olarak niteleyen CHP’li Altay, Sabah gazetesi hakkında suç duyurusunda bulundu. Bu haberlerin kişilik haklarına saldırı olduğunu ve iddiaların hiçbir hukuki bilgi ve belgeye dayanmadığını ifade eden Engin Altay, iftira amaçlı yayınlarla ilgili yasal haklarını sonuna kadar kullanacağını belirtti.

Sabah Gazetesi’nin 08.03.2022 tarihli sayısında “Zeytinlikteki Villa Engin Altay’ın mı?” ve 09.03.2022 tarihli sayısında “Kaçak Villaya Depo Kılıfı” başlığıyla yayınlanan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten CHP’li Altay, “Haberlerde geçen taşınmaz ile hiçbir hukuki (gayri hukuki, fiili) bağım-ilgim bulunmamaktadır. ‘İnşaat alanına sık sık gittiğim ve inşaatın başında durduğum’ iddiası da tamamen hayal ürünü ve karalama amaçlıdır” ifadelerini kullandı.

“Haberlerde yer verildiği şekliyle İzmir’in Karaburun İlçesi Mordoğan bölgesinde “Kaçak villa” yaptırdığım iddiası tamamen uydurma ve yalandır. Haberlerde geçen taşınmaz ile hiçbir hukuki ( gayri hukuki, fiili) bağım-ilgim bulunmamaktadır” diyen Altay “Şahsımla ilgisi bulunmayan bir taşınmaz ile ilgili “kılıf” aramam da söz konusu değildir.” dedi.

Mordoğan’da ya da İzmir’in herhangi bir bölgesinde hiçbir taşınmazının bulunmadığını belirten Altay, “Devletin eli altındaki kayıtlar bunun somut kanıtıdır.” dedi.

Bu haberlerin kişilik haklarına saldırı olduğunu ve iddiaların hiçbir hukuki bilgi ve belgeye dayanmadığını ifade eden Engin Altay, iftira amaçlı yayınlarla ilgili yasal haklarını sonuna kadar kullanacağını belirtti.

Altay söz konusu haberle ilgili Sabah Gazetesi’ne tekzip gönderildiğini açıkladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink