Son Dakika Haberler

CHP’li Altay’dan, “tecavüzcüleri koruma” ithamında bulunan Erdoğan’a yanıt

CHP’li Altay’dan, “tecavüzcüleri koruma” ithamında bulunan Erdoğan’a yanıt
Okunma : Yorum Yap

Altay’dan, “CHP, taciz ve tecavüzün ortaya çıkması için adım atmıyor” diyen Erdoğan’a: Yalanın kuyruklusu!

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP’ye yönelik kullandığı tecavüz ve taciz olaylarıyla ilgili sözler için “Erdoğan, bugün gaz ayarlarını fazla kaçırmış. Bu troll aklına fazla kapılma. Yalan söylediğine alışkınım, ama bu yalanın kuyruklusu. Olayın duyulmasından dört gün sonra zanlının ihraç işlemi kesinleşmiştir. Olayın partiye intikalinden sonra aynı gün içinde adli makamlarla da gerekli temas yapılmıştır. Kim CHP’de böyle bir ahlaksızlık duyar, söylemezse ve hesabını sormazsa namerttir. Senin bakanın ‘bir kere olmuş, kurumu karalamak gerekmez, ne var bunda’ diyebildi. Çocuğa tecavüzden bahsediyorum. Sen o bakanla çalışmaya devam ettin. Sen önce bir aynaya bakacaksın” dedi.

CHP ilçe yönetim kurulu üyesi Maltepe’de bir kadını taciz iddiasıyla tutuklandı

CHP’de Maltepe ilçe yöneticisi Umut K.’nın bir kadına tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanmasının ardından açıklamalarda bulunan Erdoğan, “CHP’de tecavüz, taciz, hırsızlık kepazeliğine bulaşmış kim varsa hepsinin ipini pazara çıkaracaksınız. Yoksa bu ithamların gölgesi tüm CHP’lilerin üzerine düşer, böyle bir haksızlığa asla rıza göstermeyiz” ifadelerini kullandı. CHP adına Erdoğan’a yanıt veren Engin Altay, “Kim CHP’de böyle bir ahlaksızlık duyar, söylemezse ve hesabını sormazsa namerttir. Senin bakanın ‘bir kere olmuş, kurumu karalamak gerekmez, ne var bunda’ diyebildi. Çocuğa tecavüzden bahsediyorum. Sen o bakanla çalışmaya devam ettin. Sen önce bir aynaya bakacaksın” dedi.

“Bu trol aklına fazla kapılma”

“AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün gaz ayarlarını fazla kaçırmış. Yememiş içmemiş troll organizasyonuna teslim olan kafayla, CHP’ye hakaretler yağdırmış. Bu troll aklına fazla kapılma. Sayın Genel Başkanımızın bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmadan etkilendiğini biliyorum. AK Parti iktidarlarının beceriksiz, bilgisiz uygulamalarını gördük, fark ettik.

“Kim CHP’de böyle bir ahlaksızlık duyar, söylemezse ve hesabını sormazsa namerttir”

Yalan söylediğine alışkınım, ama bu yalanın kuyruklusu. Olayın duyulmasından dört gün sonra zanlının ihraç işlemi kesinleşmiştir. Olayın partiye intikalinden sonra aynı gün içinde adli makamlarla da gerekli temas yapılmıştır. Mağdurun ikinci bir mağduriyet yaşanmaması istenmiş, siyasi ve adli süreci olabilecek en kısa sürede gerçekleşmiştir. İl başkanımız 28 Kasım’da haberdar olmuştur. Zanlının 1 Aralık’ta CHP’ye ilişkisi kesilmiştir. Biz üstümüze düşeni yaptık. Kim CHP’de böyle bir ahlaksızlık duyar, söylemezse ve hesabını sormazsa namerttir.

“Sen önce bir aynaya bakacaksın”

Erdoğan’a soruyorum, tecavüze maruz kalmış bir insan, bir çocuk için senin bakanın ‘bir kere olmuş, kurumu karalamak gerekmez, ne var bunda’ diyebildi. Erdoğan, sen ne yaptın? Çocuğa tecavüzden bahsediyorum. Sen o bakanla çalışmaya devam ettin. Çocuğa cinsel istimara af yetkisi teklifi verenlerin gücünü artırdın. Sen önce bir aynaya bakacaksın. Bu siyasete bulaştırılmaz, bulaştırmak istersen sen altta kalırsın. ‘Bu CHP yatırımlara karşı, Katarlı olunca alçakça saldırıyorlar’ demiş. Sayın Genel Başkanımız Londra tefecilerine Türkiye’yi mahkum ettiğiniz diye aylarca dilinde tüy bitti. Bizim meselemiz peşkeş çekilmesi. İnandırıcı ol bari. Kendi il başkanlarına bari gerçekleri söyle.

“Tank palet mecburiyeti ile CHP’ye çamur attı”

Erdoğan’ın gaz pedalının neden boşaldığını biliyorum. Türkiye Katar ilişkisi, Erdoğan ile Sani arasındaki ilişkidir ve bunun gizemleri vardır. Erdoğan, tank palet mahcubiyeti ile CHP’ye çamur almıştır.  Türkiye’nin sorunu ‘iş aş’ diye kendini asanlardır. Bir insanın canı üzerinden siyaset yapmak hiç olmayacak bir iş. Şimdi açlıktan işsizlikten insanlar köprülerde kendini asarak canına kıyıyor. Türkiye’nin geldiği nokta budur.”

(ANKA)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)