Son Dakika Haberler

CHP’li Kaplan’dan elektrik faturalarındaki ‘düzeltmeye’ tepki: Faturalı soygun!

CHP’li Kaplan’dan elektrik faturalarındaki ‘düzeltmeye’ tepki: Faturalı soygun!
Okunma : Yorum Yap

CHP’li Kaplan’dan elektrik faturalarındaki ‘düzeltmeye’ tepki: Bu mudur düzeltmek? Bu ölümü gösterip vatandaşı sıtmaya razı etmektir! Saray, şatafatlarından ödün vermemek ve yandaşlarını, trollerini beslemek adına faturalı soygun yapmaya devam ediyor!

Elektrik faturalarına yapılan kademeli zam uygulaması vatandaşın belini büktü. Ocak ayında faturalara yansıyan bedel, herkesi isyan etme noktasına getirirken kademeli elektrik tüketimine ilişkin ‘küçük’ bir düzenleme yapılacağı açıklandı. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, kademeli elektrik kullanımında 150 kilowatlık sınırı 170’e yükselteceğini açıkladı. Açıklamaya CHP’li Kaplan’dan tepki geldi. Kaplan, “Saray, şatafatlarından ödün vermemek ve yandaşlarını, trollerini beslemek adına faturalı soygun yapmaya devam ediyor” dedi.

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, elektrik faturalarının altında ezilen vatandaşların isyanını Meclis gündemine taşıyarak “Saray’ın plansız, beceriksiz ve basiretsiz yönetimi vatandaşlarımızın nefesini kesti. Neredeyse aldığımız nefesten vergi kesecekler! Zam üstüne zam yaptılar, elektrik faturaları uçtu ama Saray’ın umurunda olan tek şey 5’li çete ve trolleri. Bir de düzenleme adına elektrik faturalarına getirilen 150 kW alt kademe sınırını 210 kW’a yükseltiyorlar. Bu mudur düzeltmek? Gerçekten somut bir adım atacaksanız elektrik zamlarını geri çekin” dedi.

“BU KÖTÜ HİKÂYENİN BAŞROLÜNDE AKP İKTİDARI VAR!”

Milletvekili yaptığı yazılı açıklamasında “Saray sayesinde, elektrikte dışa bağımlılığımız %99 oldu. Özelleştirdikçe özelleştirdiler, yerli milli namına hiçbir şey bırakmadılar ve ülkemiz büyük bir enerji krizi ile karşı karşıya kaldı. Son bir yılda elektriğe %150 zam geldi. Sanayi tesislerine kademeli elektrik ve doğalgaz verilme noktasına gelindi. Bu kötü hikâyenin başrolünde AKP iktidarı var. Bu krizin sorumlusu beceriksiz AKP iktidarı. Ama bu beceriksizliklerinin bedelini yine vatandaşlara yüklediler” diye ifade etti.

“FATURALI SOYGUNDA AKP İKTİDARI BİR NUMARA!”

Esnafın da, vatandaşların da yeni gelen zamlarda 2-3 katına çıkan doğalgaz faturalarından bunaldığının altını çizen Milletvekili Kaplan, “Ocak ayında gelen fatura, Kasım ve Aralık ayında gelen faturaların 3 katı olmuş. Esnaf kan ağlıyor, elektrik faturalarımız kirayı geçti diyor. Bizleri her gün onlarca vatandaş arıyor, onlarca esnaf arıyor isyan ediyorlar artık. Saray, şatafatlarından ödün vermemek ve yandaşlarını, trollerini beslemek adına faturalı soygun yapmaya devam ediyor. Böyle giderse birkaç aya esnaf kepenk açmayacak, vatandaş mumla aydınlanmaya çalışacak. Bu kadar vurdumduymaz bir iktidar ülke tarihimizde görülmemiştir. Ülkeyi getirdikleri hale bakın, yazıklar olsun” dedi

“ÖLÜMÜ GÖSTERİP, SITMAYA RAZI EDİYORLAR!”

Kaplan’ın açıklamasının devamı şöyle: “AKP İktidarı milleti perişan etti. Elektrikte kW yükselttik deyip, vatandaşların gözünü boyamaya çalışıyorlar. Elektrik faturalarına getirilen 150 kW alt kademe sınırını 210 kW’a yükseltiyorlar. Bu mudur düzeltmek? Bu ölümü gösterip, vatandaşı sıtmaya razı etmek demektir. Gerçekten somut bir adım atacaksanız elektrik zamlarını geri çekin.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)