Son Dakika Haberler

CHP’li Özel’den, Kılıçdaroğlu’nu hedef gösteren Soylu’ya sert yanıt

CHP’li Özel’den, Kılıçdaroğlu’nu hedef gösteren Soylu’ya sert yanıt
Okunma : Yorum Yap

CHP’li Özel’den, Kılıçdaroğlu’nu hedef gösteren Soylu’ya sert yanıt: “Suç örgütlerinin ağına düşen küstah Süleyman!”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugün TÜİK’ten talep ettiği randevuyu alamayınca TÜİK’in önüne gitti. Kılıçdaroğlu, kapıların kendilerine açılmaması üzerine TÜİK’in önünde basın açıklaması yaparak devletin kurumlarının Saray kurumuna dönüşmüş olmasına tepki gösterdi. Soylu, Kılıçdaroğlu’nun TÜİK’in önüne gitmesini ‘mekan basmak olarak’ değerlendirirken Kılıçdaroğlu’nun “PKK, DHKP-C ve organize suç örgütlerine özendiğini” öne sürdü. CHP, Soylu’nun Kılıçdaroğlu’nu hedef gösteren bu sözlü saldırısına çok sert yanıt verdi.

Enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından TÜİK’e ziyarette bulunacağını duyuran CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyete TÜİK’in kapıları randevuları olmadığı gerekçesiyle açılmadı. TÜİK’in önünde açıklama yapan Kılıçdaroğlu, TÜİK, bir devlet kurumu olmaktan çıkmış bir saray kurumu haline dönüşmüştür. Burası artık bir devlet kurumu değildir dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kurumun önüne gitmesi nedeniyle Kılıçdaroğlu’nu hedef gösteren bir açıklamada bulundu. Soylu, Kılıçdaroğlu’nun “terör örgütlerine özenerek mekan bastığını” öne sürdü.

Özgür Özel: “Küstah Süleyman”

Soylu’nun, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nu hedef göstermesi üzerine CHP’den çok sert tepki geldi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Twitter üzerinden Soylu’ya seslenerek “Makam sende yetki sende hadi iddianı ispatla. Çirkef Süleyman!” dedi.

Özel’in ifadeleri şöyle:

“Suç örgütlerinin ağına düşen küstah Süleyman!”

“Suç örgütlerinin ağına düşüp suçla mücadele edecek bakanlığı çetelerin emrine veren sensin
Küstah Süleyman!

Makam sende yetki sende hadi iddianı ispatla
Çirkef Süleyman!

Yalan bitmeden doğru söz konuşmayan
Hadsiz Süleyman!”

Soylu ne demişti?

Soylu, Kılıçdaroğlu’nu hedef gösteren açıklamasında şunları söyledi:

“Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı, PKK, DHKP-C ve organize suç örgütlerinin ağına düşüp, onlara özenip, mekan basmaya gitmez ⬇️

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)