Son Dakika Haberler

CHP’li Özkan, FETÖ itirafında bulunan AKP’li isimle ilgili savcılara seslendi

CHP’li Özkan, FETÖ itirafında bulunan AKP’li isimle ilgili savcılara seslendi
Okunma : Yorum Yap

CHP’li Özkan, FETÖ itirafında bulunan AKP’li ismin istifasını değerlendirdi: Terör örgütü ile işbirliği affedilmez, savcılar mutlaka hesap sormalı

CHP Milletvekili Tuncay Özkan, CNN Türk kanalında AKP ile FETÖ’nün ilişkisini açıkca itiraf eden AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı’ın istifasını değerlendirdi.

CNN Türk Canlı yayınında AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, göreve geldikleri dönemde bir tarafta FETÖ’cülerin diğer tarafta Kemalistlerin olduğunu belirterek, “Bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldık 2010’a kadar” demişti. Ayvalı, bomba itirafın ardından istifa etmek zorunda kaldı.

Ayvalı, sözlerinin farklı noktalara çekildiğini öne sürerek “Partimin zarar görmemesi adına iki yıldır onurla yürüttüğüm Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılıyorum” dedi.

‘İSTİFA KURTARMAZ’

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, AKP’li yöneticinin bu itirafından sonra sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Özkan, yaptığı paylaşımda, ”FETÖ ile kol kola yürüdüğünü, operasyon yaptığını itiraf ettikten sonra istifa kurtarmaz. FETÖ’ye yardım yataklık ve işbirliğinin devlette yarattığı tahribatın hesabını savcılar mutlaka sormalıdır. Bu konuda dava açılması şarttır. Terör örgütü ile işbirliği affedilmez.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)