Son Dakika Haberler

CHP’li Veli Ağbaba: “Bu terörist AKP’nin saldığı teröristtir!”

Okunma : Yorum Yap

CHP’li Veli Ağbaba: “Bu terörist AKP’nin teröristidir!”

CHP’li Veli Ağbaba, CHP ile ilişkilendirilen PKK’li ile ilgili net konuştu. Ağbaba, iktidarın iddialarına ve AKP medyasının kara propagandasına sert tepki gösterdi.

Ağbaba, Halk TV’de katıldığı programda Mersin saldırısını gerçekleştirdiği öne sürülen isimlerden biriyle ilişkilendirilmelerine çok sert tepki gösterdi.

Ağbaba, “Bu terörist AKP’nin teröristidir” dediği konuşmasında şunları söyledi:

“Kısa ve net!..
#Mersin’de polisimizi şehit eden terörist, AKP’nin çözüm sürecinde PKK’yla kapalı kapılar ardında anlaşarak cezaevinden saldığı teröristtir. Bu terörist AKP’nin teröristidir!”

Ne olmuştu?

Mersin’in Mezitli ilçesindeki Tece Polisevi’ne yönelik düzenlenen saldırı sonrası iktidar kanadı, saldırıyı gerçekleştirenin CHP’nin 2013’teki ‘tutuklu gazeteciler’ raporunda yer alan Dilşah Ercan olduğunu ileri sürerek saldırı nedeniyle Kılıçdaroğlu’nu suçlamıştı. Saldırının ardından iktidar ve medyası CHP’yi terörle ilişkilendiren açıklamalar yaptı. Ancak daha sonra saldırıyı gerçekleştirenin Dilşah Ercan olmadığı öne sürüldü. Saldırıyı üstlenen PKK’nin askeri kanadı HPG de saldırıda Dilşah Ercan’ın yer almadığını, “Dilşah Ercan’ın yaşadığını ve faaliyetlerine devam ettiğini” duyurarak, saldırının Dilara Ürper ve Emel Feremez Hisen tarafından gerçekleştirildiği açıklamıştı. Bu gelişmelerin ardından Kılıçdaroğlu sert sözlerle iktidara “gerçeği açıklayın” çağrısında bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)