Son Dakika Haberler

CHP’nin ‘belediyelerin insan kaçakçılığı araştırılsın’ teklifi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi

CHP’nin ‘belediyelerin insan kaçakçılığı araştırılsın’ teklifi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi
Okunma : Yorum Yap

CHP’nin ‘belediyelerin insan kaçakçılığı’ araştırılsın teklifi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi ….


AKP Sözcüsü Ömer Çelik, “gri pasaport ile insan kaçakçılığı” olayıyla ilgili sürdürülen soruşturmaya ilişkin “Bugün gördük ki aynı durum CHP ve İYİ Parti belediyelerinde de varmış” demişti. CHP’nin konuya ilişkin araştırma teklifi AKP ve MHP’li vekillerin oylarıyla reddedildi…


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP’nin Meclis’e taşıdığı belediyelerin insan kaçakçılığı yaptığı yönündeki iddiaların araştırılmasına yönelik teklifin AKP ve MHP oylarıyla reddedildiğini duyurdu. 

Ağbaba, “AKP sayesinde dünya ilk kez yeni bir insan kaçırma yöntemiyle tanıştı! Belediye eliyle devletin resmi GRİ pasaportu kullanılarak yol masrafı, vize ücreti olmadan Almanya’ya insan kaçırdılar.” dedi. 

CHP’li Utku Çakırözer ise “Belediyelerin #GriPasaport kullanarak yurtdışına insan kaçakçılığını #Meclis araştırsın dedik, AKP ve MHP reddetti!..” ifadelerini kullandı. 

Ne olmuştu?


AKP’li Yeşilyurt Belediyesi’nin organizasyonuyla Almanya’ya giden 43 kişinin geri dönmemesinin ardından “gri pasaport” mercek altına alındı. 

İncelemeler, belediyelerin “gri pasaportla” para karşılığında insan kaçakçılığı yaptığını gösterdi.

İçişleri Bakanlığı, 6 belediyeye gri pasaport soruşturması başlattı.

CHP ise olayı Meclis’e taşıyarak olayın araştırılmasını istedi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)