Son Dakika Haberler

‘Çiğ köfteciye saldırı’ olayında ‘abi-kardeş’ tutuklandı

‘Çiğ köfteciye saldırı’ olayında ‘abi-kardeş’ tutuklandı
Okunma : Yorum Yap

‘Çiğ köfteciye saldırı’ olayında ‘abi-kardeş’ tutuklandı …

Çiğ köftesinin ‘acılı’ olduğu gerekçesiyle çalışanı darp eden şüpheli ve bu olayın ardından o iş yerine saldıran kardeşi tutuklandı

Afyonkarahisar’da çiğ köfteyi ‘acılı’ yaptığı gerekçesi ile çalışanı darp eden ve serbest bırakıldıktan sonra tekrar gözaltına alınan şüpheli ile dün gece aynı çiğ köfteciye saldıran kardeşi, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Olay, 23 Şubat Salı günü İstiklal Mahallesi’ndeki çiğ köfteci dükkanında meydana geldi. Alkollü olduğu öne sürülen Gurur Şenel, iş yeri çalışanı Yılmaz Koç’tan acısız çiğ köfte istedi. Yılmaz Koç, dürüm şeklinde yaptığı çiğ köfteyi Gurur Şenel’e verdi. Gurur Şenel, bir iki lokma yedikten sonra içindeki çiğ köftenin acılı olduğunu öne sürerek, Yılmaz Koç ile tartışmaya başladı. Koç, çiğ köftenin acılı olmadığını, sadece az acısı olabileceğini söyledi, ancak Şenel’i ikna edemedi. Şenel daha sonra eline aldığı dürümü Yılmaz Koç’a tattırıp, acılı olduğunu öne sürerek, tartışmayı sürdürdü. Bir süre sonra Şenel küfretmeye başladığı Yılmaz Koç’a elindeki dürümü fırlatıp, saldırdı. Çalışan gence küfürler yağdıran Şenel, Koç’a yumruklar savurdu.

İş yerinin güvenlik kamerasına da yansıyan olayla ilgili polis, Yılmaz Koç’u yumruklayan Şenel’i yakalayıp, gözaltına aldı. Polis merkezinde ifadesi alınan Şenel, işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Gözaltına alındı

Olayın ardından Şenel, 3 ay önce çalışmaya başladığı iş yerinden çıkarıldı. Sosyal medyada tepkilerin çığ gibi büyümesi üzerine Cumhuriyet savcılığı kararıyla Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü ekipleri Gurur Şenel’i yeniden gözaltına alarak, işlemler için merkeze götürdü.

Kardeşi de o iş yerine saldırdı

Dün akşam saatlerinde olayın yaşandığı çiğ köfteci bu kez Gurur Şenel’in kardeşi Hüseyin Şenel tarafından hedef alındı.

Otomobille çiğ köfteciye gelen Hüseyin Şenel, önce elindeki içki şişesini iş yerinin camına fırlattı. Kapıya tekme atarak, içerideki Bilal T.’yi dışarı çağıran Hüseyin Şenel, bu kez dükkanın önündeki sehpayı fırlatarak, iş yerinin camını kırdı. Dükkan önünde duran motosiklete de tekme atarak zarar veren Hüseyin Şenel’i beraber geldiği kişiler sakinleştirip uzaklaştırmaya çalıştı. İş yerindeki Bilal T.’ye küfürler de eden Hüseyin Şenel arkadaşları tarafından otomobile bindirilerek uzaklaştırıldı. Hüseyin Şenel’i takibe alan polis, kısa sürede yakaladı.

Hüseyin Şenel ve beraberindeki 2 kişi gözaltına alınarak, emniyete götürüldü.

Adliyeye sevk edildiler

Gözaltındaki Şenel kardeşler ile onların yakınları olduğu öğrenilen B.B. ve D.B. kardeşler, işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün adliyeye sevk edildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Gurur ve Hüseyin Şenel kardeşler tutuklanırken, Basri B. ve Doğukan B., savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)