Son Dakika Haberler

Platonik aşk! Çiller: Milletimi özledim

Platonik aşk! Çiller: Milletimi özledim
Okunma : Yorum Yap

İşte buna ‘platonik aşk’ denir! Çiller: Milletimi özledim

Çiller’den ‘siyasete dönüş’ iddialarıyla ilgili açıklama geldi. Çiller, “Ben milletimi özledim” dedi.

AKP’ye yakın televizyon grubunun programında konuşan Tansu Çiller, siyasete döneceği yönündeki iddialara ilişkin açıklama yaptı. “Bana talep olmazsa siyasetle meşgul olmam” diyen Çiller, tecrübelerini paylaşmak konusunda ısrarcı açıklamalar yaptı.

“Ben milletimi özledim” diyen Çiller, açıklamasının devamında, “Gelinen noktada dünyanın o kadar çok farklılaştığını, nelere meyillendiğini gördükçe, ben artık milletime bir şeyler vermek istiyorum” ifadelerini de kullandı.

“Bana talep olmazsa siyasetle meşgul olmam” diyen Çiller’in, sözleri şöyle:

“Bu millet bana sadece ilk kadın başbakanlığı görevini vermedi. İlk kadın hazine bakanı, ilk kadın içişleri bakanı, ilk kadın başbakan yardımcısı ve sonrasında ilk kadın başbakanlığı verdi. Ben milletimi özledim. Beni aktif siyasete katmak için geçmişte de otobüslerle geldiler. Eğer ülkemi büyük bir sıkıntıda görmezsem, ona çözüm üretebilecek bir katkım olmazsa, bana bir talep de olmazsa siyasetle meşgul olmam. Ancak gelinen noktada dünyanın o kadar çok farklılaştığını, nelere meyillendiğini gördükçe, ben artık milletime bir şeyler vermek istiyorum. Her şeyden daha fazla tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.

Tecrübelerimi özellikle gençlerle paylaşmak istiyorum. Çünkü onlar bilmiyorlar. Önlerine konan şeyleri kabul ediyorlar. Bunu karşılaştırmak lazım. Bunları tecrübelerimle, aldığım derslerle paylaşmaya hazırım. Sadece hazır değilim, bunu istiyorum.”

‘Tecrübelerini paylaşmak konusunda çok kararlı’ olduğunu vurgulayan Çiller, “Kim ne kadar isterse, o kadarını alır. Bu benim bir borcum. Bu benim üstümde bir vebal. Yani karar vermiş durumda değilim. Ama neye karar verirsem vereyim bunu koltuk için yapmayacağım, bunu bir ikbal için yapmayacağım. O kadar açık ki içimde, o kadar buna kararlıyım ki. Neye ihtiyaç görürsem orada olmaya çalışacağım. Ben verebildiğim kadarıyla, kim almak isterse alabildiği kadar” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink