Son Dakika Haberler

Çin Ankara Büyükelçiliği’nden Meral Akşener ve Mansur Yavaş’a tehdit

Çin Ankara Büyükelçiliği’nden Meral Akşener ve Mansur Yavaş’a tehdit
Okunma : Yorum Yap

Çin Ankara Büyükelçiliği’nden Meral Akşener ve Mansur Yavaş’a tehdit …

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklama ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Sincan’ın Barın kentindeki katliamlara ilişkin paylaşımına tepki gösterildi.

Akşener’in “Doğu Türkistan bir gün mutlaka bağımsız olacaktır” sözü büyükelçiliğin tepkisine sebep oldu.

Çin Halk Cumhuriyeti’nin ifadeleri ise tehdit olarak yorumlandı.

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’nin sosyal medya hesabından İYİ Parti lideri Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında tepki çeken ifadeler kullanıldı. Paylaşımda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Sincan’ın Barın kentinde katliam yapıldığına yönelik paylaşımlarına tepki gösterdi.

“KARŞILIK VERME HAKKINI SAKLI TUTMAKTADIR”

Büyükelçiliğin resmi Twitter hesabından konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi, Çin toprağının ayrılmaz bir parçasıdır. Bu dünyaca kabul edilen ve tartışılamaz bir gerçektir” denildi. “Çin tarafı, herhangi bir kişi veya gücün Çin’in egemenliğine ve toprak bütünlüğüne herhangi bir şekilde meydan okumasına kararlılıkla karşı çıkmakta ve bunu şiddetle kınamaktadır” denilen açıklamada, “Çin tarafı, haklı karşılık verme hakkını saklı tutmaktadır” ifadeleri tehdit olarak yorumlandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)