Son Dakika Haberler

‘Çocuklarım aç’ diyerek Valilik önünde kendini yaktı

‘Çocuklarım aç’ diyerek Valilik önünde kendini yaktı
Okunma : Yorum Yap

Bir yurttaş “Çocuklarım aç” diyerek Hatay Valiliği önünde kendini yaktı…

Hatay Valiliği önünde gerçekleşen intihar girişiminde bir yurttaş “Çocuklarım aç” diyerek kendini yaktı. Kendini yakan yurttaş yangın tüpleriyle müdahale edilerek kurtarıldı. Valilikten olayla ilgili açıklama yapıldı.

Hatay’ın Antakya ilçesinde bulunan Hatay Valiliği önünde bir yurttaş, “Çocuklarım aç” diyerek kendini yaktı. İşsizlik nedeniyle bunalıma girdiği ve bu nedenle intihar girişiminde bulunduğu öğrenilen vatandaşa yangın tüpleriyle polisler tarafından anında müdahale edildi.

İL EMNİYET MÜDÜRÜ VE VALİLİK ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ KONUŞTU

İntihar girişimiyle polisler harekete geçerek yangın tüpleriyle müdahale etti. Hatay İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve Valilik Özel Kalem Müdürü de olay yerine gelerek, intihar girişiminde bulunan yurttaş ile konuştu.

Körfez Gazete’nin haberine göre intihar girişiminde bulunan ve son anda yangın tüplerinin müdahalesi ile kurtarılan vatandaşa polisler su vererek yüzünü yıkadı. Zorla kendine gelen baba, çocuklarının aç olduğunu ve yaşadığı işsizlik durumundan bunaldığını belirtti. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, vatandaşın tedavisini yaparken, üzerine yapışan elbiseleri de keserek çıkardı. İntihar girişiminde bulunan babanın Hatay Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı öğrenildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Hatay Valiliği, sabah saatlerinde valilik binası önünde kendini yakma girişiminde bulunan kişiyle ilgili açıklama yaptı.

Valilikten yapılan açıklamada, valilik binası araç girişi önünde bir vatandaşın, üzerine yanıcı madde dökerek kendini yakma girişiminde bulunduğu belirtildi.

İkna çabalarına rağmen vatandaşın eylemini gerçekleştirdiği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Valilik personelinin müdahalesiyle yanmaktan kurtarılan vatandaşın hayati tehlikesi bulunmamakta olup gerekli tüm müdahaleler valiliğimiz tarafından yapılarak hastaneye sevk edilmiştir. Kendini yakma girişiminde bulunan vatandaşın 2 çocuğu bulunmaktadır. Sosyal hizmetlerden sosyal ekonomik destek yardımı, çocukları için şartlı eğitim yardımı ve şartlı sağlık yardımı almaktadır. Vatandaş, eşinden boşanmış ve uzaklaştırma cezası almıştır. Psikolojik rahatsızlıkları nedeniyle daha önce de kendini yakma teşebbüsünde bulunmuştur.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)