Son Dakika Haberler

Cumhuriyet yazarı: Hande Fırat MİT’le iç içe, iddiaların tamamını doğruluyorum

Cumhuriyet yazarı: Hande Fırat MİT’le iç içe, iddiaların tamamını doğruluyorum
Okunma : Yorum Yap

Cumhuriyet yazarı: Hande Fırat MİT’le iç içe, iddiaların tamamını doğruluyorum

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat, Hürriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat hakkında ortaya atılan iddiaları değerlendirdi. Kırıkkanat, “iddiaların tamamını doğruladığını” belirterek, “15 Temmuz’la ilgili iddialar 17-25 iddiaları kadar doğrudur” dedi. Kırıkkanat, Fırat’ın ‘MİT’le iç içe’ olduğunu da öne sürdü.

FETÖ’nün Gobbels’i olarak bilenen Cevheri Güven’in Youtube kanalında dile getirdiği Hürriyet gazetesi Ankara temsilcisi Hande Fırat’ın, ’15 Temmuz darbe girişimi öncesi dönemin MİT Basın Dairesi Sorumlu Nuh Yılmaz’la görüştüğü, darbe gecesi izlenecek adımları kararlaştırdıkları’ iddiaları gündemdeki yerini koruyor. Tartışmaları değerlendiren Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat, “Hande Fırat hakkında ortaya atılan iddiaların tamamını doğruluyorum” dedi.

Nokta TV isimli YouTube kanalında Ezgi Yeşiltepe’nin sorularını yanıtlayan Kırıkkanat, “Hande Fırat hakkında ortaya atılan iddiaların tamamını doğruluyorum. Hande Fırat bu iddiaların ‘fetöcü’ hesaplardan geldiği gerekçesiyle kayda değer olmadığını ispatlamak için çalışıyor. ‘Fetöcü’ hesaplara güvenilmez ama Hande Fırat hakkındaki iddialar 17-24 iddiaları kadar doğrudur” dedi.

‘EMİNE HANIMI KORUMAK İÇİN O ÇANTA SAHTE DİYOR’ 

Hande Fırat için “foya fasülyesi” ifadesini kullanan Kırıkkanat sözlerine şöyle devam etti:

“Ben size bir gazeteci, bir ‘foya fasülyesi’ anlatacağım. Adı Hande Fırat, gazeteci gibi geçiniyor. Emine Erdoğan pahalı çantalarıyla gündeme geldiğinde, bu gazeteci, Emine Hanımı korumak için ‘sahte, çakma o çakma’ diyor. Hermes ya da Chanel dava açabilir, bunu akıl etmekten bile yoksun.”

‘DARBE OLUYOR O SIRADA, NEDENSE HİÇ KORKMUYORLAR’ 

Hande Fırat’la, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan arasında geçen, 15 Temmuz gecesini anlattıkları diyaloğa işaret eden Kırıkkanat, “Aydın Doğan, kendisine diyor ki, ‘Sen cumhurbaşkanıyla konuşmayı başarırsan çıtçıtınla düğün benden’ diyor. Cumhurbaşkanıyla telefonda konuşmak peşinde. Darbe oluyor, girişimi oluyor o sırada, hiç nedense korkmuyorlar. Neden korkmuyorlar acaba, biz çok korktuk, o gün. Gayet iyi anlıyoruz ki aslında bilinen ve kumpas bir darbe girişiminden söz ediliyor” şeklinde konuştu.

‘HANDE FIRAT, HAKAN FİDAN’LA KOMŞU’

Hande Fırat’ın MİT Başkanı Hakan Fidan’la komşu olduğunu iddia eden Kırıkkanat, “MİT’le iç içe, zaten Hakan Fidan’ın komşuları. Hande Fırat her şey yapabilir. Yalan yanlış bütün haberleri yapabilir. Ve fakat zekasızlığından, iktidarı korumak için Emine Erdoğan’ı zan altında bırakabilecek kadar da zekasız biridir” dedi.

HANDE FIRAT’IN EŞİ MURAT ÖZVARDAR HAKKINDAKİ İDDİALAR 

Hande Fırat’ın eşi Murat Özvardar’ın isminin karıştığı skandalları da hatırlatan Kırıkkanat şöyle devam etti:

“Bir foya fasülyesi gazeteci ki Hande Fırat, kendisine tam gereken adamı buluyor ve Murat Özvardar’la evlenmeye karar veriyor. Hande Fırat’ın o dönemdeki sevgilisi Gülben Ergen’e kaçıyor. Peki o ne yapıyor, Gülben Ergen’in eski sevgilisini alıyor. Öyle bir değiş-tokuş oluyor. Murat Özvardar 1998’de bir kokain baskınında, kokain kullanıcılığından tutuklanmış biri. Suriye’de İzmit büyüklüğünde bir sanayi bölgesini yağmalayıp makineleri Türkiye’ye getirdiği, Afrin’de zeytinliklerin üstüne çöktüğü iddia ediliyor.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)