Son Dakika Haberler

Cüneyt Özdemir’den Cumhuriyet gazetesine kızıp CHP’ye tepki gösteren Tanış’a: Kibirli trol!

Cüneyt Özdemir’den Cumhuriyet gazetesine kızıp CHP’ye tepki gösteren Tanış’a: Kibirli trol!
Okunma : Yorum Yap

Cüneyt Özdemir’den Cumhuriyet gazetesine kızıp CHP’ye tepki gösteren Tanış’a: Kibirli trol!

Cumhuriyet gazetesi ile Cumhuriyet Halk Partisi’ni aynı şey sanan Fırat Tanış’ın amacının ne olduğu merak ediliyor?

Oyuncu Fırat Tanış, Bilgin Gökberk’in yazısı üzerinden Cumhuriyet’e ve CHP’ye tepki gösterdi. Cüneyt Özdemir, “Kibirli trol” diye hitap ettiği Fırat Tanış’a seslenerek “tutmayın küçük enişteyi” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun belediyeye verilmeyen ihalelerle ilgili konuşurken iktidara yönelik ‘tiyatro yapmasınlar’ ifadesini kullanmasının ardından oyuncu Fırat Tanış’tan tepki gelmiş, İmamoğlu ise özür dilemişti. Tanış, bugün de Cumhuriyet gazetesinin spor yazarı Bilgin Gökberk’in isim vermeden kendisine gönderme yaptığı yazısını alıntılayarak “Altlı bültenine çevirdiniz canım gazeteyi” şeklinde tepki gösterdi. Tanış’ın hedefinde CHP de vardı.

Spor yorumcusu Bilgin Gökberk, Cumhuriyet’teki köşesinde Ekrem İmamoğlu’na ‘tiyatro’ benzetmesi üzerinden sanat camiasından tepki gelmesi ve şarkı sözleri üzerinden hedef gösterilen Sezen Aksu konusunda sessiz kalınmasıyla ilgili eleştiride bulundu. Gökberk, “Ekrem İmamoğlu’nun ‘tiyatro’ benzetmesine anında tepki verip artistlik yapan oyuncu tayfası, Sezen Aksu’nun ‘dilinin kopartılması’ konusunda arazi oldu. Bu boş beleş modelleri iyi tanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Tanış’tan Cumhuriyet’e: Gazeteyi altılı bültenine çevirdiniz

Fırat Tanış, Bilgin Gökberk’in yazısını Twitter’dan alıntılayarak ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’yi etiketleyerek şu paylaşımı yaptı:

“Altılı bültenine çevirdiniz canım gazeteyi. Bu akılla mı her şey çok güzel olacak? Bu üslupla, bu seviyeyle mi “ötekilerin” hakkını hukukunu korumaya talipsiniz? ”  

Cüneyt Özdemir: Tutmayın küçük enişteyi!

Gazeteci Cüneyt Özdemir de Fırat Tanış’a Twitter’dan tepki göstererek  “Tevazuda Fırat Tanış gibi ol! Adama troll demiştim az demişim; Kibirli Troll ! Cumhuriyet’in yaptığı haber için Kemal Kılıçdaroğlu’ndan özür bekliyor, Ekrem İmamoğlu’na laf sokuşturuyor, ‘gelin oyun çıkışı dövün’ diyor, ganyan bayilerine sallıyor… Tutmayın küçük enişteyi!”  

Ne olmuştu?

İmamoğlu, yaptığı açıklamada hükümetin metro hattını engellediğini dile getirerek, “İstanbul’a ihanet eden kim varsa en tepeden en alta kadar deşifre ederiz. Tiyatro oynamaya kalkmasınlar” ifadelerini kullanmıştı.  

Oyuncu Fırat Tanış bunun üzerine, Twitter hesabından İmamoğlu’nun konuşmasını paylaşarak İBB Başkanı’nı şu ifadelerle eleştirmişti:  

“Ahlaksızlığı tiyatro sanatıyla tarif eden bir yerel yöneticinin bağlı olduğu siyasi iradeden, kültür sanat politikası üretmesini bekliyoruz. Daha çok bekleriz. Muhalefeti böyle, iktidarını siz düşünün”  

Ekrem İmamoğlu, bu eleştirinin ardından yeni bir paylaşım yapmış ve başta Tanış olmak üzere tüm sanatçılardan özür dilemişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)