Son Dakika Haberler

Cüneyt Özdemir’den Erdoğan’ın hedef aldığı doktorlara destek

Okunma : Yorum Yap

Cüneyt Özdemir’den Erdoğan’ın hedef aldığı doktorlara destek: Almanya ‘ne olursan ol gel, yeter ki eğitimli ol’ derken bizim ‘Giden gitsin kardeşim, biz de yabancı alırız’ deme lüksümüz yok!

Özdemir, “Doktorları bırakın göndermeyi pamuklara sarıp sarmalıyız” dedi.
 
Gazeteci Cüneyt Özdemir, Youtube kanalındaki programında AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedef aldığı doktorlara destek verdi. Erdoğan’ın ifadelerini “Talihsiz bir açıklama” olarak niteleyen Özdemir, özetle şunları söyledi:
“Bir doktor dediğiniz 13-14 yılda daha yeni ben geldim diyerek geliyor. Bu insanları bu kadar kolay harcayamayız. Erdoğan’ın açıklamalarını çok talihsiz buldum. Almanya ‘Gel, ne olursan ol gel, yeter ki eğitimli olarak gel’ derken bizim, ‘giden gitsin, biz de dışardan alırız’ deme lüksümüz yok. Doktora da, mühendise de gazeteciye de avukata gidin deme lüksümüz yok. İnsan kaynağına ihtiyacımız var.”
Söz konusu görüntüler için TIKLAYIN

Ne olmuştu?

Erdoğan, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde  Beştepe’deki muhtarlara hitap ettiği konuşmasında sözü doktorlara getirerek “giden gitsin” dedi.
“Doktorlar az para aldığı için ayrılıyorlar. Samimi konuşuyorum. Dost acı söyler. Bu hastaneleri inşa eden biziz. Doktorları okutan yetiştiren devlet değil mi? E bu devlet sizi okuttu, yetiştirdi. Az para veriyormuşuz. Sordum en az alan ne alıyordur 8-9 bin, en çok alan ne alıyordur 25 bin civarında. Buna rağmen özel sektör daha büyük paralar verdiği için kaçıp gidiyorlarmış.” diyen Erdoğan şöyle devam etti:
“Açık konuşuyorum, varsın gidiyorlarsa gitsinler. Bizler de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı istihdam ederiz. Bunlarla yola devam ederiz. Daha da ileriye gidiyorum. Gerekirse yurt dışından ülkemize dönmek isteyenleri süratle buraya davet eder, istihdam ederiz. Buralar boş kalmaz merak etmeyin. Asistan doktorlarımızla yola devam ederiz. Doktorluk gibi aziz bir mesleği sadece paraya bina etmek, dayamak herhalde pek de insanı değildir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)