Son Dakika Haberler

Damat Berat ‘ekonomi’ kitabıyla sahalara döndü: Burası çok önemli!

Damat Berat ‘ekonomi’ kitabıyla sahalara döndü: Burası çok önemli!
Okunma : Yorum Yap

Damat Berat ‘ekonomi’ kitabıyla sahalara döndü: Burası çok önemli!

Kasım 2020’de, Instragram hesabından görevinden “affını” duyurarak gözlerden uzak yaşamaya başlayan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın kitabı çıktı. Turkuvaz Kitap tarafından basılan, “Burası Çok Önemli! – Enerjiden Ekonomiye Tam Bağımsız Türkiye” başlıklı kitabın cuma günü tüm kitapçılarda olacağı duyuruldu. Kitabın fiyatı ise 40 TL.

‘BİZ KÖPRÜYÜ GEÇTİK’

“At izi, it izine karıştı, Allah sonumuzu hayır etsin” diyerek istifa eden Damat Berat, kendisiyle bütünleşen “Burası Çok Önemli” ifadesini kitaba isim olarak kullandı. Ön satışa çıkan 288 sayfalık Berat Albayrak’ın kitabına dair tanıtım bülteninde, “Şunu çok net bir biçimde ifade edebilirim ki biz köprüyü geçtik. EVET! Türkiye Cumhuriyeti olarak biz artık köprüyü geçtik” ifadelerine yer verildi ve şunlar kaydedildi:

“Çok da uzun bir süre kalmadı; 2030 yılını dahi bulmadan ekonomik ve refah düzeyi olarak ülke tarihinin en güçlü dönemine gireceğiz… Kişi başı gelir, cari denge, istihdam ve üretim anlamında dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olma sürecimiz başlayacak. Tarihten aldığı büyük mirasla… Üç kıtanın kesişim noktasındaki jeopolitik ve jeostratejik konumuyla… Özellikle son 20 yıldır konsolide ettiği bölgesel ve küresel tecrübeyle… Sahip olduğu güçlü liderlikle… Ulaşımdan savunma sanayiine, ekonomiden enerjiye inşa ettiği sağlam altyapı ve kapasitesiyle… Türkiye bu tasavvuru ortaya koyabilmeye namzet en önemli ülkelerden biri olacaktır.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)