Son Dakika Haberler

Danışmanından ‘Burhan Kuzu’ iddiası: Hastanede fişini çektiklerini düşünüyorum

Danışmanından ‘Burhan Kuzu’ iddiası: Hastanede fişini çektiklerini düşünüyorum
Okunma : Yorum Yap

“Tek adam sisteminin mimarı” Burhan Kuzu’nun bu sistemi neden bu kadar canla başla savunduğunun şifreleri çözülüyor!

Danışmanından ‘Burhan Kuzu’ iddiası: Hastanede fişini çektiklerini düşünüyorum…

Kuzu’nun eski danışmanı Sinan Çiftçi, Kuzu’nun para karşılığında iş takibi yaptığını ve bunun için en çok Berat Albayrak’ı kullandığını iddia etti…

Burhan Kuzu’nun eski danışmanı Sinan Çiftçi, Zindaşti’den alınan paranın 100 milyon doları bulduğunu öne sürdü. Çiftçi, koronadan öldüğü açıklanan Kuzu’nun ‘fişinin çekildiğini’ öne sürdü.
Kuzu’nun eski danışmanı Sinan Çiftçi, ülkücü mafya lideri Sedat Peker’in Twitter’dan uzun bir tweet dizisiyle  yeniden gündeme getirdiği Zindaşti-Burhan Kuzu ilişkisi ile ilgili konuştu.
AKP’de milletvekilliği dahil çeşitli görevlerde bulunan ve 1 Kasım 2020’de korona virüsü tedavisi gördüğü hastanede öldüğü açıklanan Kuzu’nun bir dönem danışmanlığını yapan Çiftçi, Bizim TV Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç’e yaptığı açıklamalarda şu iddiaları öne sürdü:

İŞ TAKİBİ YAPARDI

Devletin üst kademesindeki isimlerin Kuzu ile kirli ilişkiler kurduğunu öne süren Sinan Çiftçi, “Burhan Kuzu, ciddi paralara iş takibi yapardı. En çok Berat Albayrak’ı kullanırdı. Fuat Oktay, Mustafa Şentop’a da çok iş çözdürdü” dedi.

100 MİLYON DOLAR ALDI

Sinan Çiftçi Burhan Kuzu’nun Zindaşti’den aldığı rakamın 100 milyon doları bulduğunu söyledi. Kuzu’nun AK Partili Aliye Uzun tarafından tanıştırıldığı Zindaşti’nin Türk vatandaşlığına geçmesi ve gözaltından serbest bırakılması gibi konularda para karşılığında devreye girdiği daha önce iddia edilmişti.

FİŞİNİN ÇEKİLDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

Sinan Çiftçi ayrıca, “Bu olaylar daha da büyümesin diye Zindaşti dosyasını kapatmak için hastanede Burhan Kuzu’nun fişini çektiler diye düşünüyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)