Son Dakika Haberler

Davutoğlu: Bahçeli ne zaman devreye girdiyse bu ülkenin bereketi kesildi

Davutoğlu: Bahçeli ne zaman devreye girdiyse bu ülkenin bereketi kesildi
Okunma : Yorum Yap

Davutoğlu: Bahçeli ne zaman devreye girdiyse, aynen 2001’de olduğu gibi, 3 senedir de bu ülkenin bereketi kesildi…


➡️Davutoğlu Bahçeli’ye hitaben “Biz görevi bıraktık, koalisyon ortağı olarak Bahçeli devreye girdi. Bahçeli ne zaman devreye girdiyse, aynen 2001’de olduğu gibi, 3 senedir de bu ülkenin bereketi kesildi” dedi.


➡️Kemal Kılıçdaroğlu ve Ahmet Davutoğlu, ortak basın açıklaması düzenledi.


Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu, Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığı binasında ziyaret etti. CHP lideri Kılıçdaroğlu’na Genel Başkan Yardımcıları Gamze Akkuş İlgezdi, Onursal Adıgüzel ve İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi eşlik etti.

Kılıçdaroğlu ve Davutoğlu görüşmenin ardından ortak basın açıklaması düzenledi. 

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

“İktidar can ve mal güvenliğini sağlamalıdır. Seyirci olamazlar”

“Kendi ülkemizde huzur içinde yaşamak istiyoruz. Elbetteki düşüncelerimizi söyleyeceğiz. Elbette eleştireceğiz. Kimin doğru yanlış yaptığına kararı millet verecektir.

Birilerinin düşüncelerini beğenmiyorum diye taşlarla sopalarla silahlarla saldırmalarını kabul etmiyoruz. İktidar can ve mal güvenliğini sağlamalıdır. Seyirci olamazlar. Seyirci olamazlar can ve mal güvenliğini sağlamak zorundalar.

Sayın genel başkanı geçmiş olsun dileklerimi iletmek için ziyaret ettim.

1970’li yılları iyi bilen birisiyim. Can ve mal güvenliği yoktu. Tekrar ülke aynı kaosa sürüklenebilir. Huzur içinde yaşamak birlikte yaşamak istiyoruz. Halkın hakemliğinde siyaset yapmak istiyoruz. Tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

“Tansiyon yükselir mi? Ya da iktidar gündemi değiştirmek için bu tür yollara tenezzül edebilir mi? Her şeyi yapabilirler!”


Tansiyon yükselir mi? Ya da iktidar gündemi değiştirmek için bu tür yollara tenezzül edebilir mi? Her şeyi yapabilirler. İktidardan gitmemek için göze alamayacakları şey yoktur.

“Organize suç yerine ‘adi suçlu’ muamelesi”


Başkentte, Ankara’da siyasal partinin genel başkan yardımcısına geliniyorsa silahlarla sopalarla, 18 dikiş atılıyorsa, kan kaybı varsa, failler adi suçlu muamelesi görüyorsa konuşan kişiye terörist, darp eden kişi adi suçlu. Böyle bir devlet anlayışı olamaz.

Nerede yargılanması lazım? Poliste hangi masanın bakması lazım? Organize suçlar. Gidiyor mu gitmiyor.

Biz vatandaşlarımıza şunu demek zorundayız önce Allah’a sonra kendinize sonra da kul hakkı yemeyen liderlere güvenin. Yeni yol haritası çizmek, bu yolda yürümek zorundayız. Bu tür organize işler olur. Gündem saptırılmak istenebilir. Ama biz soğuk kanlılığımızı koruyacağız.

Halkın hakemliği kadar güzel bir şey yoktur. Halkın gündeminden koparmak istiyorlarsa kopmamaya özen göstereceğiz.

Davutoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

“Aynı anda senkronize bir saldırıya uğramışlarsa bu piyonları harekete geçirenler önemlidir”

“Ülkemiz ve insanlık kritik eşikten geçiyor. İki tip insan var. Ortak kader bilincine sahip olarak düşünenler ve insanları ayrıştıranlar. Son günlerde özellikle siyasilere ve gazetecilere dönük olarak fiili saldırılara giden olaylar yaşıyoruz. Şahsen Selçuk Özdağ’a Gelecek Partisi’ne yapılmış bir saldırı değildir. Ülkenin bütün siyasilere yapılmış bir saldırıdır.

Eleştirileri beğenmezsek cuma namazına giderken hakarete, saldırıya uğrayabilirler mesajı iletilmiştir.

Aynı gün iki gazeteci de saldırıya uğramıştır. Aynı anda senkronize bir saldırıya uğramışlarsa bu piyonları harekete geçirenler önemlidir.

Sayın Genel Başkan’a teşekkür ediyorum. 

Bizi korkutamayacaklarını bilsinler. Selçuk Bey yoluna devam ediyor.

Yaralanıyor. Ağır kan kaybıyla kaldırılıyor. Kol kemikleri kırılıyor.

Belli duyarlı medya hariç haber olarak yer almıyor. Yer alıyorsa da sıradan bir kaza gibi yer alıyor. Dünyanın neresinde olursa olsun haberdir. Herkes yaptıklarıyla, yapamadıklarıyla yazılacaktır.

“Bahçeli’nin kendisine çekidüzen vermesini tavsiye ederiz”


Bahçeli’yi tesessüfle okudum. Sayın Bahçeli’nin konuşmalarına baktığınızda Yusuf Has Hacip’ten hiç tat almadığı belli oluyor. Bahçeli 3 gün bekledikten sonra konuşuyor ama kime konuşuyor. Yaralananlar, mağdur olanlar olmamış gibi tehdit diliyle konuşuyor. Sakinleşse, yüzüne süs takınıp güzel söz söylemeyi öğrense herkes rahatlayacak. Kınamıyor, geçmiş olsun demiyor. MHP camiasını konsolide etmeye yönelik mesajlar veriyor.

Hiçbir siyasi partinin tabanını rendice edecek bir şey söylemeyiz. Bahçeli’nin kendisine çekidüzen vermesini tavsiye ederiz. Hiçbir tabanla derdimiz yok. Doğu Türkistan’ı dile getiren de biziz. Kırım’da Türkçe’nin bayraktarlığını yapan da biziz. Bahçeli kendisine bir baksın.

Sayın Bahçeli Türk devlet geleneğinde ilk defa devlet başkanına ‘Aptal olma’ diyen ABD başkanı karşısıda sessiz kalan sizsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink