Son Dakika Haberler

Davutoğlu’ndan darbeci Mehmet Dişli ile ilgili dikkat çeken açıklama: Son gece kanaat değişti

Davutoğlu’ndan darbeci Mehmet Dişli ile ilgili dikkat çeken açıklama: Son gece kanaat değişti
Okunma : Yorum Yap

Davutoğlu’ndan 15 Temmuz darbe girişiminin baş aktörlerinden Mehmet Dişli ile ilgili açıklama: Emekli edilmesi konusunda ısrarcı oldum. Fakat bir türlü kabul ettiremedim

Ahmet Davutoğlu, “Mit’ten gelen bilgi doğrultusunda Mehmet Dişli’nin emekli edilmesi konusunda ısrarcı oldum. Fakat bir türlü kabul ettiremedim.” dedi.

AKP’den ayrıldıktan sonra Gelecek Partisi’ni kuran eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, 15 Temmuz darbe girişiminin baş aktörlerinden olduğu gerekçesiyle 141 kez ağırlaştırılmış hapis cezasına mahkum edilen eski tümgeneral Mehmet Dişli’ye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Akit TV’de soruları yanıtladı. Başbakan olduktan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın da olduğu 2015 Yüksek Askeri Şurası’nda FETÖ’cülerin iki kademede tasfiyesini ele aldıklarını açıklayan Davutoğlu, “Mehmet Dişli’nin kesinlikle emekliye sevk edilmesi konusunda ben de MİT Müsteşarımız da çok ısrarcı olduk. MİT’ten gelen rapor üzerine söyledik ve son geceye kadar da emekliye sevk edilmesi söz konusuydu. Son gece kanaat değişti. Bu kanaat benim sebebimle değişmedi. Bu devlet şeyi girmek istemem detayına” diye konuştu.

Mehmet Dişli kimdir?

Mehmet Dişli, eski AKP Çorum milletvekili ve şimdilerde Lahey Büyükelçisi olan Şaban Dişli’nin kardeşidir.
Tümgeneral Mehmet Dişli, darbeci komutanlar arasında yer aldı. Orgeneral Hulusi Akar’ın en yakınındaki isimlerden biriydi.

Mehmet Dişli, darbenin en etkin isimlerinden biriydi. Dişli, 141 kez ağırlaştırılmış hapis cezasına mahkum edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)