Son Dakika Haberler

Davutoğlu’ndan Erdoğan’a yeşil ışık: Teklif gelirse görüşürüm

Davutoğlu’ndan Erdoğan’a yeşil ışık: Teklif gelirse görüşürüm
Okunma : Yorum Yap

Davutoğlu’ndan Erdoğan’a yeşil ışık: Teklif gelirse görüşürüm…

Davutoğlu, kendisini başbakanlık koltuğundan alan Erdoğan’a zeytin dalı uzattı. Davutoğlu, “‘Beyaz sayfa açalım’ teklifi gelirse görüşürüm, Mevlana’nın talebesiyim ben” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, kendisini başbakanlık koltuğundan alan Erdoğan’dan ya da AKP’den davet gelmesi halinde görüşeceğini söyledi. Davutoğlu, “Beyaz sayfa açalım’ teklifi gelirse görüşürüm, Mevlana’nın talebesiyim ben, gel derim kimseye git demem” dedi.

Erdoğan tarafından başbakanlık koltuğundan alındıktan bir süre sonra AKP’den ayrılarak Gelecek Partisi’ni kuran Ahmet Davutoğlu, AKP’ye zeytin dalı uzattı. Davutoğlu, “Erdoğan’dan ‘beyaz sayfa açalım’ teklifi gelirse ne dersiniz” sorusuna “Görüşürüm, Mevlana’nın talebesiyim ben, gel derim kimseye git demem” diye yanıt verdi.

Davutoğlu, siyasi ahlak yasasına Erdoğan’ın ‘gelirse imzalamam’ diyerek karşı çıktığını belirterek “Bütün ailelerin devletteki yetkisini dışarı alsınlar alkışlarım, sonuna kadar destek veririm, ihale yasasını tümden gözden geçiririz desinler, uygulasınlar… Adli yıl açılışında adalet konusunda bir sürü vaaz dinledik, ya (her şeyin) sorumlusu sizsiniz. Eylemi görmemiz lazım… Düzelsinler, doğru davransınlar, alkışlarız…” dedi.

“GÖRÜŞMEK AYRI, DESTEK AYRI ŞEY”

TV5’te Mustafa Yılmaz’ın ‘Kulis Ankara’ programına konuk olan Ahmet Davutoğlu, dikkat çeken ifadeler kullandı. Davutoğlu, Yılmaz’ın, “Gelin bir şeyler oldu, beyaz sayfa açalım diye davet gelse Sayın Cumhurbaşkanı’ndan AK Parti’den görüşür müsünüz” sorusuna “Görüşürüm, çok açık… Kimden davet gelirse gelsin görüşürüm. Benim şahsıma ne yapmış olurlarsa olsun, Hz. Mevlana’nın talebesiyim, gel derim, kimseye git demem. Sayın Cumhurbaşkanı ve AK Parti iki yıldır bizim bütün bayramlaşma teklifimizi reddettiler. Ama görüşmek ayrı şey, iş birliği ve destek ayrı şey, ittifak ayrı şey. Görüşürüz herkesle, iş birliği ise ilkesel bir konudur” yanıtını verdi.

Ahmet Davutoğlu’nun yanıtı şöyle:

“ÇOK VAAZ DİNLEDİK”

“Getirsinler temiz siyaset… Ciddi bir şekilde… Bütün ailelerin devletteki yetkisini dışarı alsınlar alkışlarım, sonuna kadar destek veririm, ihale yasasını tümden gözden geçiririz desinler, uygulasınlar… Adli yıl açılışında adalet konusunda bir sürü vaaz dinledik, ya sorumlusu sizsiniz.

Eylemi görmemiz lazım… Düzelsinler, doğru davransınlar, alkışlarız… İttifak meselesi ise seçim ortamında görülecek bir şeydir. Şu anki AK Parti ile ittifak yapsaydım ayrılmazdım zaten, onlarla birlikte bir şeylerin düzeleceğine inancımı kaybettim.

Beyaz sayfa için hale bakarım, hani benimle birlikte beyaz sayfa açmışlardı? Seçime öyle girdik, 1 Kasım’da ben bunları yazdığımda seçim beyannamesine kimse itiraz etmedi. Meclis’e siyasi ahlak yasasını gönderdiğimde Cumhurbaşkanı itiraz etti, ‘imzalamam gelirse’ dedi. Ben böyle siyasete karşıyım.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink