Son Dakika Haberler

Davutoğlu’nun ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ dediği Hakan Şükür’den sert yanıt

Davutoğlu’nun ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ dediği Hakan Şükür’den sert yanıt
Okunma : Yorum Yap

Davutoğlu’nun ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ dediği Hakan Şükür’den sert yanıt


Eski AKP milletvekili Hakan Şükür, Ahmet Davutoğlu’na verdiği yanıtta eleştirilerini sürdürürek Davutoğlu’nun kendini ve üniversitesini kurtarmak için konuştuğunu iddia etti.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu’nun “FETÖ ile organik bağı olduğu tescil edilmiş siyasetçiler FETÖ’nün siyasi ayaklarıdır. Mesela Hakan Şükür siyasi ayaktı. Başka milletvekilleri de vardı. Görevli olarak gelmişlerdi” sözlerine Hakan Şükür “Ben hayatımda bu kadar gerizekalı bir ifade görmedim.. Ne siyasi ayağı küçük enişte? Bu ifadeleri şerefli inançlı bir insan söylemez.. Ben, her gün şikayet ettiğin partiden istifa ettim, sen kovuldun” ifadeleriyle karşılık verdi. Şükür, eleştirilerine yayınladığı bir video ile devam etti.

Şükür’ün açıklamasında öne çıkan başlıklar şunlar:

– Davutoğlu’na bir şey söylemem doğru olmaz. O okumuş mürekkep yalamış, profesör. Kendine ait fikirleriyle hareket edebilseydi belki -geçmişte yaptıklarını bugün şikayet olarak söylüyor, kendi dönemlerine ait şeyler- bunları yapmazdı, ama ben kendime ait düşüncelerle orada oldum.

– İki kelam bir şey bilsem, bir şey görsem bunu anlatmaktan imtina etmem Sayın Davutoğlu. Ama siz kendinizi kurtarmak, üniversitenizi kurtarmak için konuşuyorsunuz. – “Siyasi ayağı” dediniz kendinizi ifşa ettiniz, ben kimsenin ayağı değilim. Benim ayaklarım senelerce bu unvanımı bu kariyerimi sizin siyasetiniz de kullanmak için yapmadım bu kariyeri ben tırnaklarımla kazıyarak yaptım.

NEYİ SAKLIYORSUNUZ?


– Sayın Davutoğlu şöyle bir ifade kullandı diyor ki: “Terör ile ilgili defter açılırsa birçok kişi insan yüzüne çıkamaz…” Kim bu insan yüzüne çıkamayanlar? Ben insan yüzüne çıkabilirim. Kimden neyi saklıyorsunuz? – Benim ismim üzerinden elinizi çekin. Siyaset yapmayın. Siz neyin ayağısınız bilmiyorum! Ama ben ayaklarımla bu kafamla kalbimle hem Milli takıma hem de oynadığım takımlara iyi kötü hizmet ettim. Allah’a çok şükür o altına pisletmişlerin söylediği şeylerin hiçbirinde yokum. Alın terimle mücadele ettim.

– Siyasi ayak sözü; kendimi hiçbir zaman siyasetçi olarak görmedim. Nasıl siyasete girdiğimi daha önce anlattım. Siyasi ayağı birilerine zarar vermek için beni kullanıp, kamuoyunda gündeme gelip bir taraflara vurmaya çalışıyorsunuz, siz berabersiniz ben değil; ben sizle beraber hiç olmadım gönlüm sizle hiç olmadı.

ŞİMDİ Mİ SÖYLÜYORSUNUZ


– Ben sporcuyum, siyasetçi değilim; siz siyasetçisiniz. Ve siyaset için “en yakın arkadaşı ütme sanatı” diyen arkadaşlarınız var. Yani bugün söylediğiniz her şey o kadar belli ki insanlar bunu görüyorlar. AK Parti’den, şu an kurduğun Gelecek Partisi’den de, birçok farklı muhalefetin diğer kanatlarından da görüştüğüm arkadaşlarım hala var. Hepsi biliyorlar, kendi adıma söylüyorum bana bakış açılarını biliyorum ama bir şey söyleyemiyorlar. Kendi partinizin temsilcisi bile büyük bir vicdan azabıyla helallik isteyerek…

15 TANE ÜNİVERSİTE KAPANDIĞINDA DA BAŞBAKANDINIZ


– Ben sizin bu açıklamalarınızı inanın anlayamadım yani. Başbakan olarak 6 ay sonra alınmış, kovulmuş bir insan olarak ne anlatmaya çalışıyorsunuz ben anlayamadım yani. Üniversiteniz kapandığında mı aklınıza geldi? 15 tane üniversite okul kapandığında başbakandınız.

KOPUKLUĞUN TEMELİ DAVUTOĞLU


– Ülkemizin genel tablosunun anlatabilmenin çok kısa bir yolu var. Bugün dışişlerimize baktığımızda dünyadan kopukluğumuza baktığımızda bunların temellerini atan kişi Sayın Davutoğlu’dur. Bunları kendi inisiyatifiyle yapmadığını emir ve talimatla yaptığını anlatırcasına bugün itiraflarda bulunuyor. Sanki yokmuş gibi, her şey kendiliğinden oluşmuş gibi.

– Hakan Şükür siyasi ayağıymış. Kargalar güler diyordu ya Bekir Bozdağ orayı ele geçirmiş felan. Biz nereden bilebiliriz ki kim ne yapabilir.

– Benim yakamdan ellerinizi çekin. Benim ismimden ellerinizi çekin. Açık açık konuşun, anlatın kim kapattı, üniversitenizi anlatın. Anlatacak ortam yok demi?

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)