Son Dakika Haberler

Demirtaş: Ailemin tek bir ferdinin saç teline zarar gelirse…

Demirtaş: Ailemin tek bir ferdinin saç teline zarar gelirse…
Okunma : Yorum Yap

Demirtaş: Ailemin tek bir ferdinin saç teline zarar gelirse sorumlusu sizsiniz

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, AKtroller tarafından hedef gösterilen eşi Başak Demirtaş’a destek vererek “Dün akşam ekranlarda ailemi hedef haline getiren linç güruhları iyi bilsin ki, ailemin tek bir ferdinin saç teline zarar gelirse sorumlusu sizsiniz” dedi.

Başak Demirtaş, FOX TV’de katıldığı program sonrası trollerin hedefi haline gelmiş ve RTÜK, kanal hakkında inceleme başlatıldığını duyurmuştu.

Başak Demirtaş, RTÜK’ün bu kararına “Beş yıldır, gece gündüz her kanalda Selahattin’e ve arkadaşlarına iftira atmak, onları suçlamak serbestken suçsuzluğu AİHM Büyük Daire kararıyla kesinleşmiş olan eşimle ilgili televizyonda biraz olsun konuşmam mı suç? Maalesef hem utanç verici hem de üzücü bir durum. Demek ki beş yıllık yalanlar ve iftiralar, bir saatlik hakikat karşısında tuzla buz olabiliyormuş. Bu kadar saldırıya gerek yok, hakikatin karşısında tüm yalanların, üretilmiş algıların sonsuza kadar sürmeyeceğinin bilinmesi gerekirdi.” sözleriyle tepki gösterdi.

‘BUNU DA ASLA UNUTMAYACAĞIM’

Selahattin Demirtaş’ın Twitter hesabından eşi Başak Demirtaş’ın tweet’i alıntılanarak şu mesaj yayınlandı:

“Dün akşam ekranlarda ailemi hedef haline getiren linç güruhları iyi bilsin ki, ailemin tek bir ferdinin saç teline zarar gelirse sorumlusu sizsiniz. Milyonların yürekli dayanışmasını unutmayacağım gibi, bunu da asla unutmayacağım.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink