Son Dakika Haberler

Demirtaş, ilk köşe yazısını yazdı

Demirtaş, ilk köşe yazısını yazdı
Okunma : Yorum Yap

Demirtaş, ilk köşe yazısını yazdı…

Tutuklu eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın ilk köşe yazısı Yeni Yaşam gazetesinde yayımlandı.

Demirtaş, Suriye’deki gelişmelere ayırdığı köşe yazısında, “Türkiye Suriye’deki hatalı stratejisinden vazgeçerse her şey Türkiye’nin lehine döner” dedi.

Türkiye’nin Kürtler ve Şam ile diyalog seçeneklerini devreye sokması durumunda mevcut durumun tersine döneceğini ifade eden Demirtaş, şöyle devam etti:

“AKP bu stratejik değişikliği yapar mı peki? Maalesef bu pek mümkün görünmüyor. Erdoğan dönülmez akşamın ufkunda artık. En büyük fırsat, 28 Şubat 2015 tarihinde Dolmabahçe’de kendisine sunulmuş, ama o, ne yazık ki bu fırsatı elinin tersiyle itmişti. AKP iktidarı yanlış politikalarını değiştirmiyor ama bu hataların faturasını en ağır şekilde ödeyen halk AKP’yi iktidardan indirecek. Bunu ilk seçimde göreceğiz”

Demirtaş Yeni Yaşam gazetesinde yayımlanan “Türkiye’nin İdlib çıkmazı” başlıklı yazısında Suriye konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için “tüm diyalog kapılarını kapatmakla ne kadar büyük bir hata yaptığını anlamaktan uzak görünüyor” dedi.

Demirtaş, “Oysa Suriye Kürtlerinin Türkiye’ye yaptığı diyalog ve barış çağrısı -iç ve dış politikadaki bağnazlık bir kenara bırakılabilirse- birçok olumlu gelişmeye kapı aralayabilir” ifadelerini dekullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)