Son Dakika Haberler

Demirtaş: Yandaş müteahhitler, TÜGVA’cılar doktorların yerine alınsın, pudra şekerciler anestezi uzmanı yapılsın

Demirtaş: Yandaş müteahhitler, TÜGVA’cılar doktorların yerine alınsın, pudra şekerciler anestezi uzmanı yapılsın
Okunma : Yorum Yap

Demirtaş: Yandaş müteahhitler, TÜGVA’cılar doktorların yerine alınsın, pudra şekerciler anestezi uzmanı yapılsın

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, doktorları hedef alan Erdoğan’a tepki gösterdi. İronik bir dille eleştiride bulunan Demirtaş, “Yandaş müteahhitler, TÜGVA’cılar doktorların yerine alınsın, pudra şekerciler anestezi uzmanı yapılsın” çağrısında bulundu. 

Demirtaş, Erdoğan’ın doktorları hedef alan “Bu devlet sizi okuttu, yetiştirdi. En çok maliyeti yüksek olan da hangi birimdir? Sağlıktır. Ama şimdi ‘efendim işte az para veriyormuş’. Sordum, en az alan ne alıyordur? 8 bin, 9 bin. En yüksek alan ne alıyordur? İşte 25 bin civarında alıyordur. E buna rağmen özel sektör çok daha büyük paralar verdiği için oralara kaçıp gidiyorlarmış. Bakın açık konuşuyorum. Varsın gidiyorlar, gitsinler” sözlerine ironik ifadelerle tepki gösterdi.

Eski HDP Milletvekili ve Diyarbakır Belediye Eş Başkanı Dr. Adnan Selçuk Mızraklı’nın “Sevgili hekim meslektaşlarım, sahip olduğumuz bilgi, beceri, ustalık, sanatkarlık sadece bize ait değil. Emeğin bir kısmı bize ait olsa da üstümüzde emeği olan, katkısı olan, dolayısıyla hakları olan kocaman bir halk var.” sözlerini alıntılayan Demirtaş, şu ifadeleri kullandı:

1- Merhabalar. Dr. Selçuk Hocama katılıyorum. İki gündür hücrede tartışıyoruz. Bu doktorlar da çok oldular artık, giderlerse gitsinler (!)

2- Bir gece yarısı kararnamesiyle tüm yandaş müteahhitler, taşeronlar, TÜGVA’cılar falan doktorların yerine atansın. Pudra şekerciler, hipokrat yemini ettirilip anestezi uzmanı olarak göreve başlatılsın.

3- Ha, bütün hastaların böbreklerini, dalaklarını hemen çalarlar, o ayrı. O kadarı da olsun artık. Sonuçta çalmadan çalışamıyorlar.

4- Ayrıca yüzünüze gözünüze dursun😊 ülkede kişi başına bir doktor düşüyor, ki bana düşen doktoru hücreme aldılar. Üstelik hem milletvekili hem belediye başkanı.

5- Bu arada, hoş geldin Dr. Selçuk Mızraklı Hocam. Mücadeleye birlikte devam. Tüm sağlık emekçilerine kocaman, sıcacık selamlar. Siz gitmeyin, gitmesi gerekenleri hep birlikte, sandıkta gönderelim.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)