Son Dakika Haberler

Demirtaş’ın “Yargı önünde hesap vereceksiniz” sözü ‘terör suçu’ sayıldı

Demirtaş’ın “Yargı önünde hesap vereceksiniz” sözü ‘terör suçu’ sayıldı
Okunma : Yorum Yap

“Bunu da gördük, şükür!” Demirtaş’ın “Yargı önünde hesap vereceksiniz” sözü ‘terör suçusayıldı

Demirtaş’ın avukatı: “Yargı önünde hesap vereceksiniz beyanına “terör” soruşturması açıldığını da gördük, şükür! Tekrar edelim o vakit bu soruşturma için de yargı önünde hesap verecekler”

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Demirtaş’ın savunma esnasındaki ‘Benimle ilgili operasyonun yürütücüsü Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ sözlerini ‘terör suçu’ saydı.

HDP’nin önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın mahkemede yaptığı savunmasındaki “Yargı önünde hesap vereceksiniz” sözleri Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “terör suçu” olarak kabul edildi. Başsavcılık soruşturma başlattı.

Demirtaş, savunmasında “Benimle ilgili operasyonun yürütücüsü Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı. İki tutuklamayı bizzat örgütleyerek. İkinci tutuklamamın nasıl yapıldığının bütün detaylarını biliyorum. Başsavcı Yüksel Kocaman ve yardımcısı. Haklarında suç duyurusu yaptık. Senin o güvendiğin Saray’dan büyük Allah var Yüksel Kocaman. Devran dönüyor, halk var. Sandık kurulduğunda güvendiğin dağlara kar yağacak. Bunların hepsinin hesabını yargı önünde vereceksiniz” demişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı bu sözleri “suç” sayarak “terör” soruşturması açtı.

Haberi, Demirtaş’ın avukatı Mahsuni Karaman sosyal medya hesabından duyurdu. Karaman “Yargı önünde hesap vereceksiniz beyanına “terör” soruşturması açıldığını da gördük, şükür! Tekrar edelim o vakit bu soruşturma için de yargı önünde hesap verecekler” ifadelerini kullandı.

Edirne Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş, kendisine suçlamaların isnat edildiği dosyalar kapsamında yargılandığı Ankara 19’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde kapsamlı savunmalar yapmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)