Son Dakika Haberler

Demirtaş’tan ‘kapatma’ açıklaması: Seçimlerin sonucunu HDP binası değil, HDP’liler belirleyecek

Demirtaş’tan ‘kapatma’ açıklaması: Seçimlerin sonucunu HDP binası değil, HDP’liler belirleyecek
Okunma : Yorum Yap

Demirtaş’tan ‘kapatma’ açıklaması: Seçimlerin sonucunu HDP binası değil, HDP’liler belirleyecek. Bu da HDP’lilerin, zalimleri gömeceği yerdir”…Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP’nin kapatılmasına ilişkin Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin’in yaptığı başvuruya yönelik dikkat çeken açıklamalarda bulundu.


Demirtaş, tepkisini fotoğraflarla dile getirdi.

Demirtaş, Twitter hesabından “Bugüne kadar partileri ya darbeciler ya da statükocular kapattılar. İlk kez, bir partinin seçim kazanması için bir başka partiye kapatma davası açılıyor. Bu sadece ahlaksızlığın dibi değil, aynı zamanda ağır bir anayasal suçtur. Susarak ya da kararın altına imza atarak buna ortak olanları asla unutmayacağız” dedi.

Demirtaş, HDP Genel Merkezi binasının fotoğrafını paylaşarak “Kapatmak istedikleri HDP budur” dedi.

İşte o fotoğraf:
Demirtaş, bir sonraki fotoğrafa “Hiç kimsenin kapatmaya gücünün yetmeyeceği HDP ise budur” notunu düştü.

O fotoğraf ise şöyle:
Demirtaş, bir sonraki fotoğrafla ise seçim sandığını işaret ederek “Ve hiç kimse unutmasın ki, önümüzdeki seçimlerin sonucunu HDP binası değil, HDP’liler belirleyecek. Bu da HDP’lilerin, zalimleri gömeceği yerdir” dedi.

İşte o fotoğraf:

Hukuk düzleminde mücadeleye devam edeceklerini aktaran Demirtaş, “Sonuç ne olursa olsun, demokrasi ve barış yolundan asla sapmayacağız. Mücadelemizi hukuk içinde sürdürecek ve mutlaka kazanacağız” dedi.

HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun vekilliğinin düşürülmesine de değinen Demirtaş, “Son olarak belirtmek isterim ki, Ömer Faruk Gergerlioğlu her daim halkın vekilidir ve onurumuzdur” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)