Son Dakika Haberler

Demirtaş’tan Kılıçdaroğlu’na provokatif afişlere ilişkin destek

Demirtaş’tan Kılıçdaroğlu’na provokatif afişlere ilişkin destek
Okunma : Yorum Yap

Demirtaş’tan Kılıçdaroğlu’na provokatif afişlere ilişkin destek: Halkımız, sağduyulu davranacak ve bu provokasyonlara asla alet olmayacaktır

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Elazığ programı öncesinde kentteki reklam panolarına AKP teşkilatı tarafından asılan provokatif afişlere tepki gösterdi. Demirtaş, “Halkın açlığı, yoksulluğu, işsizliği iktidarın umurunda değil. Onlar, ballı maaşlarının, koltuklarının ve hesap verecekleri suçlarının telaşındalar. Bunun için de her türlü ayrımcılığı ve provokasyonu yapmaktan çekinmiyorlar maalesef” dedi.

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan Demirtaş, Kılıçdaroğlu’nun Elazığ programı öncesinde CHP’nin afişleri kaldırılarak yerine asılan provokatif afişlere ilişkin avukatları aracılığıyla açıklama yaptı. Demirtaş’ın sosyal medya hesabında bugün paylaşılan açıklama şöyle:

“Halkın açlığı, yoksulluğu, işsizliği iktidarın umurunda değil. Onlar, ballı maaşlarının, koltuklarının ve hesap verecekleri suçlarının telaşındalar. Bunun için de her türlü ayrımcılığı ve provokasyonu yapmaktan çekinmiyorlar maalesef. Ancak Elazığlı hemşerilerim başta olmak üzere tüm halkımız, sağduyulu davranacak ve bu provokasyonlara asla alet olmayacaktır. Buradan memleketime, Elazığ’a özel selam ve sevgilerimi gönderiyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)