Son Dakika Haberler

Demirtaş’tan mesaj var: Tüm partiler şimdiden sahada seçim hazırlığına başlamalıdır

Demirtaş’tan mesaj var: Tüm partiler şimdiden sahada seçim hazırlığına başlamalıdır
Okunma : Yorum Yap

Demirtaş: Muhalefet artık kendini yakın geleceğin iktidarı olarak görmeli

Demirtaş’tan mesaj var: Tüm partiler şimdiden sahada seçim hazırlığına (seçim güvenliğini de sağlayacak şekilde) başlamalıdır. Önümüzdeki seçim, Türkiye siyasi tarihinin en önemli ve en muhteşem seçimi olacaktır

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçime yönelik çalışmaların başlaması ve partilerin sahaya inmesiyle ilgili çağrıda bulunarak bu konudaki önerilerini paylaştı.

Edirne Cezaevi’nde tutulan HDP geçmiş dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, muhalefet partilerine çağrıda bulundu. Artık sahaya inerek seçim çalışmalarının başlatılması gerektiğini ifade eden Demirtaş, “Önümüzdeki seçim, Türkiye siyasi tarihinin en önemli ve en muhteşem seçimi olacaktır.” dedi.

“Muhalefet artık kendini yakın geleceğin iktidarı olarak görmeli” diyen Demirtaş, “Hem kaygılı olun hem de cesur. Az kaldı. İyiler kazanacak.” diyerek mesajına son verdi.

Demirtaş’ın sosyal medya hesabından yapılan çağrı şöyle:

1- Demokrasi için parlamento içinden ve dışından etkili bir mücadele yürütmek elbette şarttır. Bunu yaparken Türk-Kürt, Alevi-Sünni, laik-muhafazakar ayrımı olmaksızın yan yana durmaktan, yan yana görünmekten imtina etmemeliyiz.

2- Türkiye hepimizindir. Hepimiz birlikte Türkiye’yiz. O halde, birlikte yönetebilme ve geleceği birlikte inşa edebilme erdemini ortaya koymak zorundayız.

3- Sırf AKP karşıtlığı üzerinden gelecek inşa edilemez. Artık AKP’yi değil, geleceği konuşmanın zamanıdır. AKP ilk seçimde kaybedecektir. Ancak bu sırada, demokrasi ilkeleri etrafında topluma güven veren güçlü bir alternatifini ortaya çıkarmak, muhalefetin tarihi sorumluluğudur.

4- Muhalefet artık kendini yakın geleceğin iktidarı olarak görmeli ve bu ciddiyetle, çözüm önerilerini ortaklaştırarak halkla doğrudan buluşmalıdır. Sadece partiler değil; medya, akademi, entelektüel camia ve sivil toplum kuruluşları halkla buluşma etkinlikleri düzenlemelidir.

5- HDP şimdi bunu yapıyor. Ancak bu yetmez. 81 il ve tüm ilçelerde forumlar, paneller, konferanslar, çalıştaylarla tüm muhalefet aynı etkinliklerde buluşabilmeli, Türkiye’nin geleceğini halkla konuşarak netleştirmeli ve halkın gücünü görünür kılmalıdır.

6- Ve tüm partiler şimdiden sahada seçim hazırlığına (seçim güvenliğini de sağlayacak şekilde) başlamalıdır. Önümüzdeki seçim, Türkiye siyasi tarihinin en önemli ve en muhteşem seçimi olacaktır. Bu seçimle, demokrasiyi yeniden ve gerçek anlamda inşa etme fırsatı doğacaktır.

7- Dolayısıyla hem umutlu olun hem dirençli; hem kaygılı olun hem de cesur. Az kaldı. İyiler kazanacak, hep birlikte kazanacağız.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)