Son Dakika Haberler

“Deniz Baykal kulağının üzerine yatamaz!”

“Deniz Baykal kulağının üzerine yatamaz!”
Okunma : 5 Yorum

“Deniz Baykal kulağının üzerine yatamaz!”

“Deniz Baykal’ın en büyük kötülüğü 2015’te yaptığını” hatırlatan Levent Gültekin, CHP’nin acilen burada net bir tavır takınması gerektiğini ve Baykal’ın CHP’yi töhmet altında bırakmaması gerektiğini söyledi. Gültekin, “Baykal hiçbir şey yokmuş gibi kulağının üzerine yatamaz” dedi.

Gültekin, “Baykal, 2015’te ne verdi, ne aldı? Bu ülkeyi neden tekrar yıkıma gönderdi, bunun hesabını vermek zorunda” dedi.

Gültekin, 2015’te yaşananları anımsatarak şunları söyledi:

Tayyip Erdoğan Meclis’teki çoğunluğu kaybetti, iktidarı kaybetti. Muhalefet koalisyon kurup iktidar olacaktı. CHP’den hiç kimse Erdoğan ile görüşmediği halde Baykal, Çankaya Köşkü’nde Erdoğan’la görüşerek bir ittifak, bir anlaşma imzaladı orada. Ve koalisyon kurulması engellendi ve Tayyip Erdoğan’ın yeniden seçime gitmesi sağlandı. O seçimde de toplum ‘Ya bu muhalefet iktidar olamıyor, koalisyon kuramıyor, biz daha berbat olacağız’ endişesiyle gidip tekrar Erdoğan’a oy verdi. Yüzlerce insan öldü 2015’te. Her bir bombalama bugün aklımızda duruyor. Suruç, Ankara, Doğu… Her bir şehir mezarlığa dönüştü. Bunların hesabını vermek zorundalar. Bu kol kolalığın, bu iç içe geçmişliğin hesabını vermek zorundalar. Siyaset kendi çürümüş, bununla kalmamış memleketi çürüttü.

slot siteleri bahis siteleri hacklink