Son Dakika Haberler

Kuşa bak, Tank Palet’i unut! Dikkatleri CHP’ye çevirip yılın itirafını dikkatlerden kaçırdılar

Kuşa bak, Tank Palet’i unut! Dikkatleri CHP’ye çevirip yılın itirafını dikkatlerden kaçırdılar
Okunma : Yorum Yap

Kuşa bak, Tank Palet’i unut! Dikkatleri CHP’ye çevirip yılın itirafını dikkatlerden kaçırdılar…

Deniz Zeyrek, “memlekette bu kadar sorun varken iktidar ve CHP içi muhalefetin umudu, kaynağı belirsiz bir üfürme habere ve o haber üzerinden estirilen fırtınaya kaldıysa vay halimize!” dedi.

Gazeteci Deniz Zeyrek, bugünkü köşesinde dikkatleri CHP’ye çevirerek tüm sorunların unutturulmaya çalışıldığını yazdı. Zeyrek, Kılıçdaroğlu’nun Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın ‘Tank Palet Fabrikası’ ile ilgili kendisine attığı gol pasını heba ettiğini belirtti. Zeyrek, CHP’nin krizi doğru yönetemediğini ifade ederek “hem bozulan ekonomik istikrarı, zamları, yeni konulan vergileri, hayat pahalılığını, işsizlikteki durumu, Tank-Palet fabrikasının özelleştirilmesi gibi idarenin tartışılan eylemlerini, dış politikada yaşanan olumsuzlukları savunmakta zorlanan iktidar, hem yerel seçimlerden sonra CHP’de liderlik umudu azalan parti içi muhalefet, mal bulmuş Mağribi gibi bu olaya sarıldı. Fıkradaki Meherrem’in ülkeyi yönetenlere dediği gibi, memlekette bu kadar sorun varken iktidar ve CHP içi muhalefetin umudu, kaynağı belirsiz bir üfürme habere ve o haber üzerinden estirilen fırtınaya kaldıysa vay halimize!” dedi.

Zeyrek yazısına şöyle devam etti:

“Kılıçdaroğlu, 21 Kasım 2019 günü Fox TV’de olayın doğru olduğunu ima etmeseydi bu iş bu kadar büyümeyecekti. İddia “yalan”, haber de “bir gazetecinin büyük hatası” olarak kalacaktı. Kılıçdaroğlu, “Benim partimde lider olmak isteyen Saray’a değil, parti tabanına, millete gider” deyip geçiştirebileceği bir iddiayı, “doğrudur”, “isim veremem” gibi sözlerle ete kemiğe büründürdü. Böylece hem Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile rakibi Muharrem İnce’ye güzel bir gol pası attı, hem de aynı gün Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın kendisine attığı gol pasını heba etti.

Zira Akar’ın TBMM’deki açıklamaları sayesinde Arifiye’deki Tank Palet Fabrikası’yla ilgili detayları artık bütün çıplaklığıyla bilir hale geldik:

Milli Tank Projesi, siyasi bir kararla zorlu rakiplerle rekabet etmeksizin, ihalesiz bir şekilde BMC’ye verilmişti. Şirketin patronu “ekonomik durumum uygun değil, projeyi tek başıma yapamam” deyince de Katar sermayesi şirkete ortak edilmişti. Katar sermayesi yetmemiş olacak ki devletimiz elindeki hazır, çalışan bir tank fabrikasını da 25 yıllığına o şirkete devretmiş oldu. Hem de üretilecek tankları satın alma garantisiyle…

Ne güzel iş değil mi?

Bugün biz Tank Palet Fabrikası’nın bu tartışmalı durumunun hukuk devleti ilkeleriyle ne kadar bağdaşacağını değil, gazetecilere uyduruk bir iddiayı üfleyen o kuşu ve CHP’yi tartışıyoruz.

Millete “kuşa bak, Tank Palet’i unut” diyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)