Son Dakika Haberler

Deniz Zeyrek: YSK üyelerinin AKP’ye tavsiyelerde bulunduğunu doğrulattım

Deniz Zeyrek: YSK üyelerinin AKP’ye tavsiyelerde bulunduğunu doğrulattım
Okunma : Yorum Yap

Deniz Zeyrek: YSK üyelerinin AKP’ye tavsiyelerde bulunduğunu birçok kanaldan doğrulattım

Gazeteci Deniz Zeyrek, AKP’nin İstanbul seçimlerini yeniletme konusunda kararlı olduğunu ve YSK temsilcilerinin de AKP’ye tavsiyelerde bulunarak yol gösterdiğini yazdı. Zeyrek, “seçim için 30 Haziran, 7 Temmuz gibi tarihleri bile dillendiriyorlar. O grup, “arka kapı” tabir edilen kanallardan lobicilik faaliyetleri ile YSK’yı yönlendirmeye de çalışıyor” iddiasında bulundu.

Zeyrek’in dikkat çeken yazısının ilgili bölümü şöyle:

İstanbul mu Türkiye mi?

“Çifte uygulama birliği bozuyor
22 milyarlık vergi vurgunu
AK Parti içinde bir grup İstanbul’da seçimi tekrarlamayı kafaya koymuş. İçeriden bilgi aldıklarını ima edip, seçim için 30 Haziran, 7 Temmuz gibi tarihleri bile dillendiriyorlar.
O grup, “arka kapı” tabir edilen kanallardan lobicilik faaliyetleri ile YSK’yı yönlendirmeye de çalışıyor.
Bazı YSK üyelerinin o kanallar üzerinden AK Parti’ye tavsiyelerde bulunduğu iddialarını duyuyorum.
Örneğin AK Parti’nin 16 Nisan günü, yani mazbatanın oluşturulmasından bir gün önce yaptığı başvuru çok net bir şekilde kanuna aykırıydı ve YSK’nın o başvuruyu usulden reddedip meseleyi kapatması mümkündü. Ancak, YSK’dan AK Parti’ye “Başvuruyu yenileyin, yoksa usulden reddedilecek” mesajının gittiğini, bunun üzerine AK Parti’nin 20 Nisan’da KHK’lıların durumunu bahane edip başvuruyu yenileyerek 16 Nisan başvurusunu geçersiz hale getirdiğini bir çok kaynaktan doğrulattım.

İstanbul seçimini iptal ettirmeyi kafaya koyan ekip, bir taraftan da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki personeli “Seçim yenilenecek, CHP gidecek. Geri adım atmayın” mesajlarıyla motive ediyor.
Diğer taraftan partinin genelinde “seçim yenilenecek” duygusunu canlı tutmak için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile İstanbul Adayı Binali Yıldırım başta olmak üzere yöneticilere açıklama yapmaları telkin ediliyor.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)