Son Dakika Haberler

Deniz Zeyrek’ten Arınç’a: Biz “edepsizlere” cevap hakkı doğdu

Deniz Zeyrek, Bülent Arınç'ın "edepsizler" çıkışına tepki gösterdi Yüksek İstişare Kurulu üyelerinin maaşına 5 bin TL'lik zam yapılarak maaşın 18 bin TL'ye yükseltilmesine yönelik tepkiler sürüyor. Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, bu tepkilere yönelik "edepsizler" yanıtını vermişti. Vatandaş ekonomik krizle boğuşurken yapılan bu zamdan sonra Arınç'ın bu çıkışı da tepkilere sebep oldu. Arınç'a bir tepki de gazeteci Deniz Zeyrek'ten geldi.

Deniz Zeyrek’ten Arınç’a: Biz “edepsizlere” cevap hakkı doğdu
Okunma : Yorum Yap

Deniz Zeyrek, Bülent Arınç’ın “edepsizler” çıkışına tepki gösterdi

Yüksek İstişare Kurulu üyelerinin maaşına 5 bin TL’lik zam yapılarak maaşın 18 bin TL’ye yükseltilmesine yönelik tepkiler sürüyor. Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, bu tepkilere yönelik “edepsizler” yanıtını vermişti. Vatandaş ekonomik krizle boğuşurken yapılan bu zamdan sonra Arınç’ın bu çıkışı da tepkilere sebep oldu. Arınç’a bir tepki de gazeteci Deniz Zeyrek’ten geldi.

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, köşesine taşıdığı konuya ilişkin, “İyi ki kurdu bu cümleleri ve o maaşı konuşan, üzerine haber yapıp, yorum yapan biz ‘edepsizlere’ de bir cevap hakkı doğdu” dedi.

Zeyrek’in “Konuşulmaya Değer Sayın Arınç” başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

“SÖZCÜ muhabiri Veli Toprak geçen hafta, son zamanların en çok konuşulan haberinden birine imza atmıştı.

Habere göre Cumhurbaşkanlığı bünyesinde kurulacak Yüksek İstişare Kurulu üyelerine başlangıçta 13 bin TL maaş verilmesi kararlaştırılmış. Ancak bu rakam yeterli görülmediği için zam yapılmış ve yeni rakam 18 bin TL olmuş.

Halkın ekonomik kriz, pahalılık, işsizlik altında inim inim inlediği şu günlerde bu detay elbette çok dikkat çekiciydi ve YİK üyeleri ister istemez hedef haline geldi.

Meslektaşım Kübra Par’ın yaptığı söyleşide o eleştirilere yanıt veren YİK üyelerinden Bülent Arınç şöyle diyordu:

“Bir ücret alacaksak, biz bunu hiç konuşmadık ki. Konuşmaya değer mi? Biz Meclis Başkanlığı yaptık. Meclis Başkanlığı bize araç tahsis etti. 4 koruma verdiler. Hayatımı sürdürüyorum. Emekli maaşımızı alıyoruz, ofisimizde oturuyoruz. Meclis Başkanlığı’nda yerimiz var. Şimdi benim ne alacağımı ben düşünmüyorum ki, birtakım edepsizler yorum yapsınlar.”

İyi ki kurdu bu cümleleri ve o maaşı konuşan, üzerine haber yapıp, yorum yapan biz “edepsizlere” de bir cevap hakkı doğdu.
Evet Sayın Arınç, tam da dediğiniz gibi ve dediğiniz nedenlerle maaşınıza yapılan zam konuşulmaya değer.

Birçok insanın çalışırken bile hayal edemediği miktarlardaki emekli maaşınızı alıyorsanız, ofisinizde oturuyorsanız, Meclis Başkanlığı’nda yeriniz varsa bunların üzerine daha ne alacağınızı siz düşünmeseniz de bu ülkenin vergi veren her vatandaşı düşünür ve konuşur.

Neticede asgari ücretli işçilerin, sendikaların, emeklilerin, memurların devletle 150 TL’lik zam pazarlığı yaptığı, 20 litre benzinin 150 lira olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Konuşmanızda saydığınız olanaklara ve haklara sahip insanların bir çırpıda yüzde 40 (5 bin TL – asgari ücretin iki buçuk katı) zam alması her durumda haber konusudur ve konuşulur.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)