Son Dakika Haberler

‘Derin’ cinayet: Gizemli kazıda cesede ulaşıldı!

‘Derin’ cinayet: Gizemli kazıda cesede ulaşıldı!
Okunma : Yorum Yap

‘Derin’ cinayet: Gizemli kazıda cesede ulaşıldı!

Büyükçekmece’deki gizemli kazının altından Baybaşin aşireti çıktı. Dört gün süren kazıda Murat Kartal’ın cesedine ulaşıldı. Murat Kartal’ın, polis tarafından gözaltına alındıktan sonra para karşılığında mafyaya teslim edildiği ortaya çıkmıştı. Polisler tutuklandı.

Skandal olayda Baybaşin aşireti tarafından öldürülerek gömülen kişinin iki resmi görevli polis tarafından baronlara teslim edildiği ortaya çıktı.

“Polisler ve zanlılar tutuklandı”

Büyükçekme’de süren gizemli kazının ayrıntıları skandal bir olayı ortaya çıkardı. Ortaya çıkan bilgilere göre; iki yakın koruma polisi, Murat Kartal ismindeki kişiyi Maltepe’den gözaltına aldı. Polisler şahsı karakola götürmeleri gerekirken Şişli-Çağlayan’da bulunan kamuoyunun Yavuz Yavuztürk olarak tanıdığı uyuşturucu baronuna para karşılığında teslim etti. Bu uyuşturucu baronu, Murat Kartal’ı öldürüp Büyükçekmece’de bir alana gömdü.

“Yavuztürk-Baybaşin”

Türkiye tarihinde ‘uyuşturucu kaçakçılığı’ denildiğinde akla gelen ilk aşiret olan ve İngiltere’nin uyuşturucu pazarının yüzde 90’ını elinde tuttuğu bilinen Baybaşin’lerden Edip Fırat (Baybaşin soyadını değiştirerek Fırat soyadını almıştı), 2015’te bir silahlı çatışmada öldü. Edip Baybaşin’in öldürülmesi olayında Murat Kartal, zanlı olarak tutuklandı. Murat Kartal’ın yakın zamanda tahliye edilmesi üzerine intikam için bekleyen Baybaşin aşireti harekete geçti. Doğu’da şark görevinde olan iki polis, İstanbul-Silivri’ye görevli olarak gönderildi. Bu polisler Murat Kartal’ı gözaltına alarak ‘Baybaşin’ olan soyadını ‘Yavuztürk’ olarak değiştiren Yavuz Yavuztürk adlı şahısa para karşılığında teslim etti.

Yavuz Yavuztürk’e teslim edilen Murat Kartal öldürülerek Beylikdüzü’nde bir yere gömüldü. Kartal ailesinin başvurusu üzerine harekete geçen emniyet birimleri Yavuztürk ve aynı aileden dört kişi ile Murat Kartal’ı teslim ettiği söylenen iki polisi tutukladı.

Büyükçekmece’de 4 gün süren ceset arama çalışmaları sonucunda Murat Kartal’a ulaşıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink