Son Dakika Haberler

Diyanet, Selanik göçmenlerini hedef alan Akçakoca İlçe Müftüsü hakkında soruşturma başlattı

Diyanet, Selanik göçmenlerini hedef alan Akçakoca İlçe Müftüsü hakkında soruşturma başlattı
Okunma : Yorum Yap

Diyanet, Selanik göçmenlerini ve Ali Koç’u hedef alan açıklamalarının ardından Akçakoca İlçe Müftüsü hakkında soruşturma başlattı …

💥Diyanet İşleri Başkanlığı, Düzce Akçakoca İlçe Müftüsü Şaban Soytekinoğlu’nun cuma vaazında Selanik göçmenlerini hedef alması sonrası soruşturma başlattı. Selanik göçmenlerinin ‘gizli yahudi’ olduğunu söyleyerek “Yüzde 90’ı sabetayist” diyen ve Fenerbahçe Kulubü Başkanı Ali Koç’u da isim vermeden hedef alan Soytekin, “İstanbul’da Gezi olaylarında otellerinde barındıran kimdi? Gene Yahudilerdi. Şu an bir şirketin bir takımın da başkanı”  ifadelerini kullanmıştı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, tepkilerin ardından Soytekinoğlu hakkında soruşturma başlattı.

Akçakoca İlçe Müftüsü Şaban Soytekinoğlu, bayram ziyareti için gittiği memleketi Sakarya’nın Karasu ilçesinde Cuma namazı kıldırdı. Müftü Şaban Soytekinoğlu, Cuma vaazında Filistin olayları ve Yahudilere değinerek şunları söyledi:

“Yüzde 90’ı Selanik göçmeni ve sabetayist. Ne demek sabetayist? Müslümanlığa girmiş gözüken Yahudiler. Aslında Müslüman değil.

İstanbul’da Gezi olaylarında otellerinde barındıran kimdi? Gene Yahudilerdi. Şu an bir şirketin bir takımın da başkanı.”

Fenerbahçe taraftarı ve Balkan derneklerinden tepki

Cami cemaati tarafından kayıt altına alınan Müftü Soytenikoğlu’nun vaazının sosyal medyada yayınlanmasının ardından özellikle Balkan dernekleri ve Fenerbahçe taraftarları sosyal medyada tepki gösterdi.  

Diyanet İşleri Başkanlığı soruşturma başlattı 

Diyanet İşleri Başkanlığı, yaşanan gelişmeler üzerine Soytekinoğlu hakkında soruşturma başlattı. Diyanet’ten yapılan açıklamada, “Bazı medya organlarında yer alan haberler nedeniyle Düzce Akçakoca İlçe Müftüsü Şaban Soytekinoğlu hakkında soruşturma başlatılmıştır” denildi. (DHA) 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)