Son Dakika Haberler

Diyanet, yurttaşlara ‘akşam pazarını’ önerdi

Diyanet, yurttaşlara ‘akşam pazarını’ önerdi
Okunma : Yorum Yap

En zengin bütçeye sahip olan Diyanet, yurttaşlara ‘akşam pazarını’ önerdi!

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayımlandığı ‘Aile’ dergisinde yurttaşlara ‘akşam pazarına’ çıkmaları tavsiye edildi. Bu tavsiye Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik krizin boyutunu bir kez hatırlattı.

2020 yılı bütçesi 11 milyarı bulan Diyanet’in dergisinde yer alan “Tasarruflu pazar alışverişi nasıl yapılır?” başlıklı yazıda “Ucuza almak için akşam saatlerini bekleyin” tavsiyesinde bulunuldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı‘nın yayımladığı Aile dergisinde, pazar alışverişi konusunda pratik bilgilere yer verildi. Tasarruflu pazar alışverişi konusunda püf noktaları veren dergi, “Tüm pazarı gezip fiyatları öğrenin”, “Ucuza almak için akşam saatlerini bekleyin”, “Kaliteli ve ucuza almak için de aynı pazarcıdan alışveriş yapın” gibi tavsiyelerde bulundu.

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre yıllık 11 milyar bütçeli kurumun yayımladığı dergide yer alan pazar alışverişinin püf noktaları:

* Alışverişe çıkmadan önce mutlaka bir liste yapmalı ve listenize sadık kalmalısınız. Pazar alışverişinin altın kurallarından biri de tüm fiyatlara göz atmaktır. Eğer tüm pazar alanını gezip fiyatlara hâkim olursanız en uygun alışverişi yapmış olursunuz.

* Akşama doğru ürünlerin fiyatı düşeceğinden akşam pazarını değerlendirebilir, daha az masrafla daha çok alışveriş yapabilirsiniz.

* Aynı pazarcının tezgâhından düzenli olarak alışveriş yaptığınız takdirde pazarcı taze ve kaliteli ürünlerini seçip size uygun bir fiyata verecektir.

* Ürünleri taşırken hem alışveriş yapmak hem de poşetlere hâkim olmak oldukça güç olduğundan bir pazar arabası edinip çok daha konforlu bir alışveriş yapabilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)