Son Dakika Haberler

Doçentlik belgesi sahte çıkan öğretim üyesi tutuklandı

Doçentlik belgesi sahte çıkan öğretim üyesi tutuklandı
Okunma : Yorum Yap

Doçentlik belgesi sahte çıkan öğretim üyesi tutuklandı …

“Yukarıdan tavsiye ile Aksaray Üniversitesi’ne öğretim görevlisi olarak atanan” öğretim üyesi, doçentlik belgesinin sahte olduğunun anlaşılması üzerine tutuklandı.

Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ), doçentlik belgesi sahte olduğu anlaşılan öğretim üyesi tutuklandı.

Gazeteci Nevşin Mengü, geçen hafta öğretim görevlisi Zehra Zulal Atalay Laçin’in verdiği okul, tez, tez danışmanı gibi bilgilerin gerçeği yansıtmadığını açıklayarak “Taşra üniversitelerinde neler oluyor” diye sormuştu. Mengü, Laçin’in beyan ettiği bazı akademik çalışmaların Zeynep Atalay ismindeki başka bir akademisyene ait olduğunu belirtmiş, ayrıca Laçin’in ODTÜ’de tez danışmanı olduğunu söylediği İhsan Dağı’nın böyle bir kişiyi tanımadığı söylemişti. Mengü, Zehra Zulal Atalay Laçin’in, ‘yukarıdan tavsiye” ile atandığını öne sürdü. Aksaray Üniversitesi Rektörlüğü ise sosyal medya hesabından geçen hafta cuma günü yapılan açıklamada, Laçin’in doçentlik belgesi sahte olduğu gerekçesiyle atamasının iptal olduğu ve suç duyurusunda bulunulduğunu duyurmuştu.

DHA’nın aktardığına göre açılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan öğretim üyesi Laçin, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Suçlamaları kabul etmeyen Laçin, sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)