Son Dakika Haberler

Doğu Perinçek yayını terk etti: Bu soruyu Atatürk’e sorabilir misin?

Doğu Perinçek yayını terk etti: Bu soruyu Atatürk’e sorabilir misin?
Okunma : Yorum Yap

Doğu Perinçek yayını terk etti: Bu soruyu Atatürk’e sorabilir misin?

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, gazeteci Orhan Uğuroğlu’nun eski Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) yöneticisi Mehmet Eymür’ün iddialarını sormasına tepki gösterdi. Perinçek, kendini kastederek “Türkiye’nin en şerefli adamını lekeliyorsunuz” dedi. Perinçek, kendisine yöneltilen soruyla ilgili, “Bunu Kılıçdaroğlu’na, Atatürk’e sorabilir misiniz” diye tepki göstererek yayını terk etti.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Flash TV’de gazeteci Orhan Uğuroğlu’nun konuğu oldu. Uğuroğlu konuğuna,  Eymür’ün “Perinçek İngiliz istihbaratıyla Amerikalıların adamıdır; ordu ve MİT’te adamları var” iddiasını sordu. Soruya tepki gösteren Perinçek, Atatürk hakkında da İngiliz ajanı iddiaları olduğunu hatırlatarak “Sen Atatürk’e İngiliz ajanı mısın diye sorabilir misin ya. Siz alet olmuşsunuz. Sizin gibi adamlar da Atatürk’e bu tür iftiraları tekrar ederek…” diye konuştu.

Perinçek, kendisinin ‘Amerikan emperyalizmi ile 50 yıldır mücadele ettiğini” öne sürerken Uğuroğlu’na “Mehmet Eymür’e alet oluyorsunuz” suçlamasında bulundu.

Uğuroğlu, “Hakaret ediyorsunuz” diyerek itiraz edince devam eden tartışma üzerine Perinçek yayını terk etti.

Söz konusu görüntüler için TIKLAYIN

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)