Son Dakika Haberler

Doğuştan işaretlidir kimliğimiz / Cuma ERÇE

Doğuştan işaretlidir kimliğimiz / Cuma ERÇE
Okunma : Yorum Yap

Doğuştan işaretlidir kimliğimiz…

Kırmızı çarpı işaretleri ile ilk defa işaretlenmiyoruz. Doğuştan sakıncalıdır Aleviler. Doğar doğmaz işaretlenir kimliklerimiz. İşe alınmaz, sözde mülakatlarda eleniriz. Bu ülkenin yükünü çeker, vergisini verir, askere alınır ama vali olamayız. Kaymakam, genel müdür, hakim, savcı… Onlar şöyle dursun okul müdürü, öğretmen olmamız engellenmek istenir. Dedim ya doğuştan işaretliyiz.

Biz bu kırmızı çarpıların Maraş’ta ne işe yaradığını da biliriz. Bugün yapılmak isteneni de. Saklımız gizlimiz de yoktur, korkumuz da. Bakın haykırıyoruz: “ALEVİYİZ, ALEVİ!”

Bu alçaklığı yapanlardan daha çok, sessiz kalanlar yaralar bizi. Hakkını yemeyelim birçok farklı inançtan dostumuz tepkisini dile getirdi ama bu çok yetersiz dostlar. Bu mesele sadece Alevilerin meselesi değil. Bu tehdit hepimizedir.

Seçilmiş belediye başkanlarının görevden alınmalarına, yerlerine kayyum atanmasına da sessiz kaldık. Başka onlarca antidemokratik uygulamaya da. Kapı işaretlemeleri de bunlardan farklı değil ki. Alevilerin mal ve can güvenliği yok. Peki kimin var?

Kimsenin dediğinizi duyar gibiyim…

Bu sapkınlara bir şeyi tekrar söyleyeyim. Kapılarımızı işaretlemenize gerek yok. Zahmet etmeyin. Biz doğuştan işaretliyiz… ALEVİYİZ…

Ama, defol! sözüne itiraz ediyorum. Biz bu toprakların asli unsurlarıyız. Biz bir yere gitmeyiz. Siz de gitmeyin. Bu dünya da bu ülke de hepimizin…

Cuma ERÇE

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)