Son Dakika Haberler

‘Uzaktan eğitimle mi doktor oldun’ diye sorduran olay: Doktor, ‘omurilik sarımsağı’ yanıtı verdi

‘Uzaktan eğitimle mi doktor oldun’ diye sorduran olay: Doktor, ‘omurilik sarımsağı’ yanıtı verdi
Okunma : 4 Yorum

‘Uzaktan eğitimle mi doktor oldun’ diye sorduran olay: Doktor, ‘omurilik sarımsağı’ yanıtı verdi…

İsveç’te yaşayan kadın, program sunucusu Kenan İmirzalioğlu ile Türkiye’nin sağlık sistemini övdü; bu sözlerin hemen ardından gelen “omurilik soğanını” sormak için bağlandığı doktor arkadaşı soruyu bilemedi.

Kim Milyoner Olmak Ister’e katılan doktor gündem oldu. Doktor, “Omurilik Soğanını” bilemedi ve ‘Omurilik Sarımsağı’ yanıtını verdi.

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında bir yarışmacı “Hangisi beyindeki bir bölgeye verilen addır?” sorusuna yanıt veremeyerek telefon joker hakkını kullandı. Yarışmaya telefon ile dahil olan doktorun, “Omurilik sarımsağı” cevabını vermesi sosyal medyada gündem oldu.

ATV’de yayımlanan Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışmada ilginç anlar yaşandı. Mehtap Gül Caymaz isimli yarışmacıya, yarışmanın 4’üncü sorusunda “Kim Milyoner Olmak İster” sorusu soruldu. Caymaz telefon jokeri hakkını kullandı. “Bir fikrim var ama telefonla joker hakkımı kullanmak istiyorum” diyen yarışmacı, aile hekimi olan doktor bir arkadaşını aradı. Soruyu defalarca okuyan kadın, doktor arkadaşının “Omurilik sarımsağı” seçeneğini söylemesinden sonra, kendisinin de aklına ilk olarak “Omurilik sarımsağı” seçeneğinin geldiğini ifade ederek, bu şıkkı seçti. Programın sunucusu Kenan İmirzalıoğlu ise cevaba şaşırdı.

Doktorun cevabından sonra ve yarışmacının şıkkı seçmesinden sonra, “Ali Bey doktordu değil mi Mehtap Hanım, hangi bölüm?” diye soran İmirzalıoğlu, daha sonra ise “Acaba Ali Bey’in kafası mı karıştı diye düşünüyorum. Ben Ali Bey’i birazcık kurtarmaya çalıştım da kurtaramadım galiba. Ali Bey’in bu sorunun cevabını bildiğinden eminim, emin olmak istiyorum. Heyecandan karıştırdığını düşünüyorum, düşünmek istiyorum” dedi.

‘Omurilik soğanı’ yerine ‘Omurilik sarımsağı’ cevabını veren doktor sosyal medyada gündem oldu.

İşte o anlar:

YORUMLAR (4)