Son Dakika Haberler

Dünya Uygur Kurultayı Başkanı Dolkun İsa, hasta ziyareti için geldiği Ankara’ya alınmadı

Dünya Uygur Kurultayı Başkanı Dolkun İsa, hasta ziyareti için geldiği Ankara’ya alınmadı
Okunma : Yorum Yap

Dünya Uygur Kurultayı Başkanı Dolkun İsa, hasta ziyareti için geldiği Ankara’ya alınmadı…

Dünya Uygur Kurultayı Başkanı Dolkun İsa, hasta ziyareti için geldiği Ankara’ya alınmadı. İsa, “Çin’in eli buraya kadar uzanmış” dedi.

İsa, Ankara’dan Almanya’ya dönmek zorunda kaldı.

İsa, yoğun bakımda yatan Erkin Alptekin’i ziyaret etmek için Ankara’ya geldiğini iddia etti. Şehre girişine izin verilmeyen İsa, Almanya’ya geri dönmek zorunda kaldı.

“2006’dan beri seyahat yasağım vardı ama bu yıl seyahat yasağım Ankara İdare Mahkemesi tarafından kaldırılmıştı” diyen Dolkun İsa, bir video ile Türkiye hükümetine seslenerek “Ben hiçbir zaman Türkiye’de kamu düzenini bozacak bir davranışta bulunmadım. Bu sadece Çin baskısından kaynaklanan bir şey. Doğu Türkistan’da bir soykırım yaşanıyor. Çin’in elinin Ankara’ya kadar uzandığını biliyorduk ama bu kadarını bilmiyorduk. Demek Türk adaletinin, mahkemenin kararı bile geçerli değilmiş.” dedi.

SELÇUK ÖZDAĞ: YAZIKLAR OLSUN!

Gelecek Partili Selçuk Özdağ, bu olaya ilişkin yaptığı paylaşımla “Türkiye’ye giriş yasağı kaldırılan Dünya Uygur Kurultayı Başkanı Dolkun İsa, Ankara İbn-i Sina Hastanesi’nde tedavi gören eski Dünya Uygur Kurultayı Başkanı Erkin Alptekin’i ziyaret etmek için Türkiye’ye geliyor fakat Esenboğa’dan geri gönderiliyor. Yazıklar olsun ne diyeyim ki.” ifadeleriyle tepki gösterdi.

 MENGÜ: AKIL ALIR GİBİ DEĞİL

Gazeteci Nevşin Mengü de olaya tepki gösterenler arasındaydı. Mengü, “Uygur mücadelesini tüm dünyaya usanmadan anlatan Dolkun İsa’ya verilen Türkiye’ye giriş yasağı akıl alır gibi değil” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink