Son Dakika Haberler

Edirne’ye ucuz alış veriş için gelen Bulgarlar, dövizin düşmesi nedeniyle üzüntülü

Okunma : Yorum Yap

Türkiye’ye yapılan ‘ucuz talan’ için de kur farkı ödeyin: Edirne’ye ucuz alış veriş için gelen Bulgarlar, dövizin düşmesi nedeniyle üzüntülü!

Edirne’ye alışverişe gelen Bulgarlar bu sefer mutsuz oldu. Döviz bozduran Bulgarlar, “2-3 gün önce daha iyiydi, şoka uğradık” dediler.

Söz konusu görüntüler için TIKLAYIN

Döviz kurlarında yaşanan yükselişin ardından Bulgaristan vatandaşları alışveriş için Edirne’ye akın etmeye başlamıştı. Son günlerde kurlarda yaşanan düşüşün ardından alışveriş amacıyla gelen Bulgarlar bu kez şaşkınlık yaşadı.

Bulgaristan’ın para birimi 1 levanın 20 Aralık Pazartesi günü 10.53 TL’ye ulaşmasını fırsat bilen Bulgaristan vatandaşları sabahın erken saatlerinde Edirne’ye akın ederek, yiyecekten temizlik malzemesine birçok ihtiyaçlarını Edirne’den karşılamışlardı. Aldıklarını taşımakta güçlük çeken Bulgaristan vatandaşları, otomobillerinin bagajını doldurup Edirne’den ayrılmıştı. Aynı düşüncelerle bu sabah yine Edirne’ye akın eden Bulgaristan vatandaşları, döviz bürolarına gittiklerinde yeni durumdan memnun kalmadı. Pazartesi günü 10.53 TL’den işlem gören 1 Bulgar levası, şu an Edirne’de döviz bürolarında 5.75 TL’den işlem görüyor.

İHA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)