Son Dakika Haberler

Ekrem İmamoğlu için suikast ihbarı yapıldığı doğrulandı

Ekrem İmamoğlu için suikast ihbarı yapıldığı doğrulandı
Okunma : Yorum Yap

Ekrem İmamoğlu için suikast ihbarı yapıldığı doğrulandı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na suikast yapılacağına dair iddiaların ortaya atılmasının ardından İçişleri Bakanlığı, İmamoğlu’nun koruma ekibini uyardıklarını belirtti. Sözcü Yazarı İsmail Saymaz’a konuşan bir bakanlık yetkilisi ihbarı doğrulayarak “İstihbarat geldi, uyardık” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kaynaklarından edinilen bilgiye göre 10-15 gün önce İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik terör örgütü IŞİD’in Türkiye’deki militanlarının suikast hazırlığı içinde olduğuna dair ihbar iletildi. İmamoğlu’nun güvenlik ekibinin bu konuda bilgilendirildiği ve ekibin ek önlemler için harekete geçerek İçişleri Bakanlığı ve İstanbul Valiliği’nden ek koruma talebinde bulunduğu öğrenildi. Henüz koruma sayısının arttırılmadığı da kaydedildi.

BAKANLIK YETKİLİSİ: ÖNLEMLERİMİZİ ALDIK

İçişleri Bakanlığı yetkilileri konuyla ilgili olarak kendilerine ulaşan Sözcü Gazetesi Yazarı İsmail Saymaz’a bilgi verdi.

Bir bakanlık yetkilisi “Elimize bir istihbari bilgi notu ulaştı. Bu bilgi notunda başka isimler de var. Ancak somut ya da güncel bir suikast tehdidi söz konusu değil. Yalnızca bir duyum söz konusu. Bu duruma istinaden biz devlet olarak önlemlerimizi aldık, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da koruma ekibini uyardık. Kimi siyasiler ya da yöneticiler hakkında dönem dönem bu ve benzeri duyumlar ulaşıyor ve gerekli önlemler alınıyor.” dedi.

Ayrıca Uğur Dündar, Halk TV’de Soylu’nun “İstihbaratlar titiz bir şekilde derecelendirilir, operasyonlar yapılır ve böyle bir tahliye bertaraf edilir” dediğini ifade etti.

İBB: 23 KASIM’DA BİLGİ ALDIK, RUTİN PROGRAMIMIZ SÜRMEKTEDİR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaparak “23 Kasım 2020 tarihinde resmi makamlarca bir terör örgütüne yönelik istihbari faaliyetlerde, İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na yönelik eylem talimatı verildiği bilgisi tarafımıza ulaştırılmıştır. Bilgi dahilinde mevcut önlemler korunmuş ve hassasiyet artırılmıştır. Tarafımızda herhangi bir eylemcinin yakalandığı bilgisi mevcut değildir. Başkanımızın açık kaynaklarda görüleceği üzere rutin programları ihbar tarihinden beri sürmektedir.” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)