Elazığ valiliği, HDP’li belediyenin 2 kamyon yardım malzemesini geri gönderdi - Gazeteler, Haber Manşet, Son dakika Gelişmeleri
Son Dakika Haberler

Elazığ valiliği, HDP’li belediyenin 2 kamyon yardım malzemesini geri gönderdi

Elazığ valiliği, HDP’li belediyenin 2 kamyon yardım malzemesini geri gönderdi
Okunma : Yorum Yap

Elazığ valiliği, HDP’li belediyenin 2 kamyon yardım malzemesini geri gönderdi…

Elazığ valiliği, Diyarbakır’ın Ergani ilçesini yöneten HDP’li belediyenin depremzedelere gönderdiği iki kamyon yardım malzemesini geri gönderdi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, Ergani’den yola çıkan ve içinde gıda, çocuk bezi, kadın pedi, el feneri, ekmek, su gibi birçok malzemenin olduğu yardım kolileri, Elazığ valisinin emriyle kente sokulmadı.

Valiliğin talimatının olduğunu ve bu nedenle kamyonları kente alamayacaklarını kaydeden polisler, AFAD ekiplerinin yardımları dışında yardım kabul edilmeyeceğini söyledi.

HDP ise uygulamaya tepki göstererek iktidarı ‘büyüyen dayanışma adımlarını açıkça engellemekle’ suçladı ve ‘engelleme adımlarına derhal son verme’ çağrısında bulundu.

DHA’nın aktardığına göre 6.8 şiddetindeki depremde şu ana kadar 36 kişi hayatını kaybetti.

HDP: 60 köye yardımlar ulaşmamış!

HDP, 60 köye yardımların ulaşmadığını ve gelen yardımların da AKP ilçe başkanları tarafından sadece kendi yakınlarına verildiğini iddia etti.

HDP heyeti, depremin etkili olduğu kırsal mahallelerde inceleme yaptı. HDP’li Ayşe Acar Başaran ‘Önlem almayanlar sorumludur’ dedi.

Fotoğraf: MA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: